Cuma , 8 Aralık 2023
Ana Sayfa > MAKALELER > Mailstore > Rackspace fidye yazılımı olayı: E-posta arşivleme ihtiyacının bir başka kanıtı
Safetica

Rackspace fidye yazılımı olayı: E-posta arşivleme ihtiyacının bir başka kanıtı

Aralık ayında, BT hizmetleri sağlayıcısı Rackspace’in çok sayıda müşterisi, e-postalarına erişimi kaybetti. Sebep: bir fidye yazılımı saldırısı. O zamandan beri Rackspace, müşterilere Microsoft 365’e geçiş yapma olanağı sunuyor, ancak barındırılan Exchange ortamları hâlâ hizmete geri dönmedi.

Bu olayın açıkça ortaya koyduğu şey: Bulutta yedeklenen e-postalar otomatik olarak kaybolmaya karşı korunmaz. İletiler, yanlışlıkla veya kötü niyetli silme, sunucu arızaları veya siber saldırılar ve bunlarla birlikte içerdikleri bilgiler nedeniyle kaybolabilir ve bu durum bazen kritik iş süreçlerini etkiler. Verimlilik ve karlılığın azalmasına ek olarak, bunun para cezaları, itibar kaybı veya mahkeme işlemleri gibi kaçınılmaz yasal sonuçları da olabilir. Ancak bu tür senaryolardan nasıl kaçınılabilir?

E-posta arşivleme ile mailleri fidye yazılımlarından koruyun

Yanıt: Yalnızca profesyonel e-posta arşivleme yazılımı, tüm ilgili ve işle ilgili kritik iletileri uzun vadede, denetime dayanıklı bir şekilde ve veri koruma düzenlemelerine uygun olarak korur. Böyle bir arşiv, e-posta servisini değiştirmeyi de kolaylaştırır. MailStore Server ve MailStore SPE ile Alman üreticimiz MailStore size tam olarak bu işlevlere sahip iki çözüm sunuyor.

https://fins.com.tr/cozumler/mailstore-mail-arsivleme-sistemi

Kaynak: https://blog.ebertlang.com/blog/2023/01/12/ransomware-vorfall-bei-rackspace-erneuter-beleg-fuer-notwendigkeit-von-e-mail-archivierung

Yeni Makale

İşletmenizin Neden Otomatik Yedekleme Test Planına İhtiyacı Var?

Manuel Yedekleme Testinin Tuzakları  Yedeklemelerinizi manuel olarak test etmenin geleneksel yöntemi, zaman alıcı olmanın ötesinde, …