takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Backupassist

BackupAssist Cyber Black Box ( Siber Kara Kutu )

Uçaklardaki kara kutu sistemini bilgisayarlarınıza getiren BackupAssist Cyber Black Box ( Siber Kara Kutu ) yaşanan tüm sorunları kayıt altına alarak aynı sorunları tekrar yaşamamanız için önlem almanızı sağlar.

BackupAssist Cyber Black Box ™ ne yapar?

Adından da anlaşılacağı gibi, daha çok bir uçak “kara kutu” kayıt cihazı gibi davranır. Çeşitli girişlerden verileri alacak ve kopyalarını güvenli bir yerde saklayacaktır…

Bizim durumumuzda, güvenli yer CryptoSafeGuard (yetkisiz erişimleri engelleyen tescilli koruma teknolojimiz) tarafından korunan ve düzenli yedeklemelere dahil edilen bir dizindir. Bu, adli tıp verilerinin en son sürümünün canlı sistemden veya son yedeklemeden elde edilebileceği ve geçmiş kopyaların yedeklemelerle birlikte otomatik olarak saklandığı anlamına gelir.

Cyber Black Box verileri, sistem sürücü görüntüleri ve ayrıca buluta dosya yedeklemeleri dahil olmak üzere BackupAssist yedeklemelerine otomatik olarak dahil edilir. Bu, kurulumunuza bağlı olarak bu verilerin yerinde, dışarıda ve çevrimdışı yedeklemelerini sağlar. Veri günlükleri sıkıştırılmış olduğundan, neredeyse hiç yer kaplamazlar.

Cyber Black Box ™ hangi bilgileri yakalar?

Neyse ki, Avustralya Federal Polisinin sunumu, adli tıp bilgilerinin en değerli ve yararlı parçalarının kısa bir listesini içeriyordu. Dolayısıyla, Cyber Black Box’ın ilk sürümümüz için şu kaynaklardan günlük kaydı ekliyoruz:

  1. Temel sistem ve yazılım sürümü bilgisi
  2. WMI aracılığıyla ayrıntılı sistem bilgisi (depolama, özellikler, düzeltmeler, sürücüler dahil)
  3. Diskler ve birimler – kritik birimler, bölüm bilgileri
  4. Ağ bağlantıları ve etkinliği – mevcut bağlantılar, bağlantı noktası dinleyicileri, yönlendirme tablosu, ağ istatistikleri
  5. İşlem listesi
  6. Birim Gölge Depolama ayrıntıları – sağlayıcılar, anlık görüntüler, birimler, yazarlar ve yazar durumları.

Elbette, kara kutu sistemimizi geliştirmeye devam ederken, toplananların yararlılığını sürekli olarak iyileştirmek için dijital adli tıp araştırmacılarına ve kanun uygulayıcılarına danışarak, kara kutu sistemimize daha fazla veri noktası ekleyeceğiz.

Buradan nereye?

Bizim için Cyber Black Box, CryptoSafeGuard özelliklerimizi temel alan BackupAssist’teki siber bilinçli özelliklerin bir devamıdır. Müşterilerimizin siber dayanıklılık ihtiyaçlarını geliştirmek ve bunlardan haberdar olmak için müşterilerimize verdiğimiz bir taahhüt. Bu özelliği geliştiren ekibimizle gurur duyuyorum, bu yüzden artık bunu tüm dünyayla paylaşabiliriz.

Araştırmacılara daha fazla yardımcı olacak günlük kaydı işlevini genişleterek Cyber Black Box’ı geliştirmeye devam etme planlarımız var. Ayrıca ek saklama kurallarına da bakacağız. Ayrıca, Siber Kara Kutumuzun etkinliğini daha da iyileştirmek için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışmak.

Daha Fazla Göster

Fins Bilişim

Fins, 2003 yılında Türkiye’nin ve dünyanın gözde şehirlerinden İstanbul’ da kurulmuş olup, kuruluşundan bu güne kadar birçok firmaya yazılım konusunda hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
Kapalı
Kapalı