takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Backupassist

CryptoSafeGuard Ayarları

CryptoSafeGuard Ayarları
Bu ayarlar CryptoSafeGuard’ı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak, SMS bildirimlerini yapılandırmak ve CryptoSafeGuard beyaz listesini yönetmek için kullanılır.
CryptoSafeGuard’ı BackupAssist’te yapılandırmak için:
BackupAssist’in Ayarlar sekmesini seçin.
CryptoSafeGuard’ı seçin.
Aşağıdaki bölümlerde belirtildiği gibi gerekli değişiklikleri yapın.

CryptoSafeGuard’ı Devre Dışı Bırakma ve Etkinleştirme
CryptoSafeGuard korumasını etkinleştir’in yanındaki kutunun işaretini kaldırmak CryptoSafeGuard’ı devre dışı bırakacaktır. Bu kutuyu işaretlemek CryptoSafeGuard’ı etkinleştirecektir.
CryptoSafeGuard devre dışı bırakılırsa, potansiyel bir fidye yazılımı enfeksiyonu nedeniyle şu anda engellendiyse tüm işler otomatik olarak engellenecektir.

SMS bildirim sekmesi
SMS bildirimlerini ayarlarsanız, CryptoSafeGuard olası bir fidye yazılımı bulaştığını tespit ettiğinde SMS uyarıları gönderilir.

SMS Numarası
SMS bildirimlerini ayarlamak için, bildirimleri alacak telefon numarasını standart uluslararası telefon numarası formatı + <ülke kodu> kullanarak bu alana girmeniz yeterlidir.
Türkiye için örnek numara +90 555 444 33 22
Ek mesaj
Bu makine için bir tanımlayıcı veya açıklama girmek için bu isteğe bağlı alanı kullanın. Bu, özellikle çok sayıda sunucuyu yönetiyorsanız ve mesajın tam olarak hangi sunucudan geldiğini bilmeniz gerekiyorsa kullanışlıdır.

Test SMS’i Gönder
Bir telefon numarası doğru biçimde girildiğinde Test SMS’i Gönder düğmesi etkin hale gelecektir. Test SMS’i Gönder’e tıkladığınızda bu telefona bir test mesajı gönderilecektir.
CryptoSafeGuard, SMS bildirimleri için üçüncü taraf bir sağlayıcı kullanır. Sağlayıcının Gizlilik ve Güvenlik bilgilerini görüntülemek için bu bağlantıları tıklayın.

Beyaz liste sekmesi
Dosyaları, dizinleri veya dosya uzantılarını beyaz listeye ekleyerek bir CryptoSafeGuard uyarısına yanıt verirseniz, Beyaz Liste sekmesini kullanarak beyaz listenizi inceleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Girişleri uyarı olmadan da ekleyebilirsiniz, ancak beyaz listeye alma kararlarınızı bildirmek için uyarı listesini kullanmanız önerilir. Beyaz listeye alınan tüm dosyalar, dizinler ve dosya uzantıları CryptoSafeGuard’ın taramalarının dışında tutulur.

Beyaz listeyi yönetmek için dört alan kullanılır ve her biri aşağıda açıklanmıştır. Beyaz listedeki herhangi bir değişiklik tüm yedekleme işleri için geçerlidir.

Yoksayılan Dosya Uzantıları
Bu alan, beyaz listedeki dosya uzantılarını yönetmek için kullanılır. Düzenle’yi seçmek, uzantıyı manuel olarak düzenlemenize olanak tanır. Seçili dosya uzantısını kaldırmak için Sil düğmesini kullanın. Bir uzantı eklemek için + Ekle düğmesini tıklayın, sağlanan alana dosya uzantısını yazın ve tekrar Ekle’yi tıklayın. Birden çok uzantıyı tek bir giriş olarak girmeyin ve nokta veya joker karakter sembolleri İÇERMEYİN. Örneğin, .txt veya * .txt değil txt girersiniz.

Yoksayılan Dizinler
Bu alan, beyaz listedeki dizinleri eklemek ve yönetmek için kullanılır. Dizin ve alt dizinlerindeki tüm dosyalar CryptoSafeGuard’ın taramalarının dışında tutulacaktır. Düzenle’yi seçmek, dizini ve yolunu manuel olarak düzenlemenize veya yeni bir dizine göz atıp seçmenize olanak sağlar. Seçili dizini kaldırmak için Sil düğmesini kullanın. Bir dizin eklemek için + Ekle düğmesini tıklayın, dizine göz atın ve tekrar Ekle’yi tıklayın.

Yoksayılan Dosya Yolları
Bu alan, dosyanın yolunu ve adını kullanarak beyaz listedeki dosyaları eklemek ve yönetmek için kullanılır. Düzenle’yi seçmek, dosya adını ve yolunu manuel olarak düzenlemenize veya farklı bir konumdaki bir dosyaya göz atıp seçmenize olanak tanır. Seçili dosyayı listeden kaldırmak için Sil düğmesini kullanın. Yeni bir dosya eklemek için + Ekle düğmesini tıklayın, dosyaya göz atın, onu seçin ve Ekle’yi tıklayın.

Yoksayılan Dosya Adları
Bu alan, beyaz listedeki dosya adlarını dosya yolu olmadan eklemek ve yönetmek için kullanılır. Bu, farklı konumlarda bulunabilecek bir dosyayı beyaz listeye almanıza olanak tanır. Örneğin, bir kullanıcı profilinde depolanan bir dosyayı beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Düzenle’yi seçmek, dosya adını manuel olarak düzenlemenize olanak tanır. Seçili dosya adını kaldırmak için Sil düğmesini kullanın. Bir dosya adı eklemek için + Ekle düğmesini tıklayın, sağlanan alana dosya adını yazın ve tekrar Ekle’yi tıklayın.

Not: Tarama çalıştığında yalnızca yanlış pozitif yanıtlar oluşturan veya oluşturması beklenen dosyaları beyaz listeye eklemek önemlidir.

Gelişmiş sekme
CryptoSafeGuard Kalkanı
CryptoSafeGuard’ın Kalkanı, fidye yazılımlarının yedekleme hedeflerinize ve CryptoSafeGuard’ın yapılandırma dosyalarına yayılmasını önleyen bir özelliktir. Kalkan varsayılan olarak etkindir ve yalnızca BackupAssist süreçlerinin ve hesaplarının bu konumlarda veri oluşturmasına, silmesine veya değiştirmesine izin verir.

Bu sekme, Kalkanı Etkinleştir onay kutusunun seçimini kaldırarak CryptoSafeGuard Kalkanı’nı devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ayrıca, BackupAssist yapılandırma dosyalarını koru onay kutusunun seçimini kaldırarak Kalkanı yalnızca yapılandırma dosyaları için devre dışı bırakabilirsiniz.
Kalkanı Etkinleştir seçeneğinin kaldırılması CryptoSafeGuard Kalkanı özelliğini devre dışı bırakacaktır; bu, bir sorunu gidermediğiniz ve BackupAssist Teknik desteğine danışmadığınız sürece önermiyoruz.
Not: Herhangi bir yapılandırma dosyasını ve yedekleme hedefindeki herhangi bir veriyi değiştirmek istiyorsanız Kalkanı devre dışı bırakmanız gerekecektir.
Daha fazla bilgi edinmek için BackupAssist CryptoSafeGuard’a bakın.
Not: Yedekleme hedefiniz bir NAS veya ağ paylaşımı olduğunda, en iyi uygulama veri güvenliği kullanılarak güvenli hale getirilmelidir. Bu, yalnızca BackupAssist ve CryptoSafeGuard çalıştıran makinelerin yedeklemelerin bulunduğu klasörlere erişmesi gerektiği ve bu klasörlerin yalnızca Yedek Kullanıcı Kimliğine erişime izin vermesi gerektiği anlamına gelir.
Kaynak: https://www.backupassist.com/support/en/backupassist/settings/cryptosafeguard-settings.htm

Daha Fazla Göster

Fins Bilişim

Fins, 2003 yılında Türkiye’nin ve dünyanın gözde şehirlerinden İstanbul’ da kurulmuş olup, kuruluşundan bu güne kadar birçok firmaya yazılım konusunda hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
Kapalı
Kapalı