takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Backupassist

BackupAssist CryptoSafeGuard

BackupAssist CryptoSafeGuard

BackupAssist CryptoSafeGuard Nedir?
CryptoSafeGuard, yedeklemeleri fidye yazılımı saldırılarından korumak ve fidye yazılımı ile şifrelenmiş dosyaların yedeklenmesini önlemek için tasarlanmış bir siber esneklik özelliğidir. CryptoSafeGuard, geçerli BackupCare’e sahip BackupAssist 10.1 (veya daha yeni) istemcileri için kullanılabilir.

Fidye yazılımı nedir?
Fidye yazılımı, dosyaları şifreleyen ve şifre çözme anahtarını sağlamak için ödeme talep eden kötü amaçlı yazılımdır, böylece bu dosyalara tekrar erişebilirsiniz. Fidye yazılımı bağlı makinelere yayılabilir ve bunları tamamen devre dışı bırakabilir, bu sebeple virüslü makinelerin genellikle bir yedekten kurtarılması gerekir. Yedeklerinize virüs bulaşmaması önemlidir, bu yüzden CryptoSafeGuard oldukça değerli bir özelliktir.

CryptoSafeGuard ne yapar?
Sistemlerinizi fidye yazılımı saldırılarına karşı korumak için, verileri geri yükleyebilmeniz veya tüm sisteminizi kurtarabilmeniz için güvenilir yedeklerinizin olması çok önemlidir. Ancak, fidye yazılımı sistemlerinize saldırdığında, yedeklerinize de bulaşarak onları kullanılamaz hale getirebilir. CryptoSafeGuard, iki önemli özelliği kullanarak yedeklerinizi fidye yazılımından korur: CryptoSafeGuard Detector ve CryptoSafeGuard Shield.

Daha fazlasını göster
CryptoSafeGuard Detector – virüslü dosyaların yedeklenmesini önler
Bir yedekleme işi başladığında, BackupAssist yedeklenmekte olan verileri tarar. Olası bir fidye yazılımı bulaşmasına dair herhangi bir işaret varsa, tüm yedekleme işlerinin çalışması engellenecek ve yapılandırılmışsa telefonunuza SMS uyarıları gönderilecektir. Yedekleme işiniz Hyper-V sanallarını yedeklerse, CryptoSafeGuard Detector da bu Hyper-V sanallarının içeriğini tek geçişte tarayacaktır.
Bu tarama tedbir amaçlı olarak hata yapar, bu nedenle dosyalara virüs bulaşmadıklarında muhtemelen virüs bulaşmış olarak işaretleyebilir. Böyle bir durumda, BackupAssist’in güvenli olduklarını anlaması ve bir daha işaretlememesi için bu dosyaları beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

Not: CryptoSafeGuard, bir fidye yazılımı bulaşmasının belirtilerini algılar. Gerçek sistemi fidye yazılımlarından korumaz veya fidye yazılımlarını kaldırmaz.

CryptoSafeGuard Shield – mevcut yedeklerinizi fidye yazılımlarından korur
CryptoSafeGuard Shield, yetkisiz işlemlerin yedeklerinizdeki veya CryptoSafeGuard’ın yapılandırma dosyalarındaki verileri oluşturmasını, silmesini veya güncellemesini önler. CryptoSafeGuard etkinleştirildiğinde bu özellik arka planda otomatik olarak çalışır.

Not: CryptoSafeGuard Shield, yedeklemeleri manuel olarak silmenizi önleyecektir. Yedeklemeleri manuel olarak silmeniz gerekiyorsa, CryptoSafeGuard’ı devre dışı bırakın, silme işlemini yapın ve ardından CryptoSafeGuard’ı yeniden etkinleştirin.

CryptoSafeGuard’a genel bakış
CryptoSafeGuard etkinken bir işi ilk kez çalıştırdığınızda, son 3 ay içinde değiştirilen dosyaları tarayacaktır. Bu tarama, yedeklenmekte olan veri miktarına bağlı olarak biraz zaman alabilir. Sonraki taramalar, işlerin çalışma süreleri üzerinde minimum etki ile artımlı ve çok daha hızlı olacaktır. CryptoSafeGuard’ı kullanmaya başladığınızda, iş başına bir yetkisiz kullanım süresi olacaktır ve bir iş olası fidye yazılımı algılarsa, bir uyarı görüntülenecek, ancak yedekleme işleri engellenmeyecektir. Bir işin yetkisiz kullanım süresi, iş arka arkaya 3 temiz taramaya sahip olana kadar sürer. Yetkisiz kullanım süresi uyarıları, BackupAssist kullanıcı arayüzünde sarı bir başlık görüntüler.
Yetkisiz dönemden sonra başlık kırmızı olur ve tüm yedekleme işlerinin çalışmasının engellendiğini gösterir. Başlığa tıkladığınızda, Evet veya Hayır’ı seçerek bir bulaşmayı onaylamak için kullanılabilecek bir iletişim kutusu açılır. Hayır’ı seçerseniz, iletişim kutusu şüpheli dosyaları beyaz listeye almanıza olanak tanır. Mevcut beyaz liste, hem Yedekleme ana sayfasından hem de Ayarlar sekmesinden açılabilir ve mevcut beyaz listeyi gözden geçirmenize ve düzenlemenize olanak tanır.
CryptoSafeGuard’ı Etkinleştirme
CryptoSafeGuard, BackupAssist 10.1 veya sonrasına ve aktif bir BackupCare aboneliğine sahip tüm BackupAssist kullanıcıları için mevcuttur. BackupCare’inizin süresinin dolup dolmadığından emin değil misiniz? Türkiye Distribütörü Fins ile iletişime geçebilirsiniz. BackupCare aboneliğinizi güncellediyseniz, lisanslama sunucusunun BackupAssist kurulumunuza CryptoSafeGuard’ı kullanılabilir hale getirmesini söyleyebilmesi için BackupAssist kurulumunuzun çevrimiçi olması gerekir.
CryptoSafeGuard, BackupAssist’te kullanılabilir olduğunda, bu bölümde özetlenen adımları izleyerek CryptoSafeGuard’ın etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol etmelisiniz. Yedekleme işleriniz potansiyel bir fidye yazılımı enfeksiyonu nedeniyle şu anda engellenmişse, CryptoSafeGuard devre dışı bırakılırsa bunların engellemesi kaldırılacaktır.

Daha fazlasını göster
CryptoSafeGuard’ı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için:
BackupAssist’in Korunma sekmesini seçin.
CryptoSafeGuard’ı Yönet’i seçin.
CryptoSafeGuard korumasını etkinleştir’in yanındaki bu kutuyu işaretlemek CryptoSafeGuard’ı etkinleştirecektir. Kutudan onay işaretinin kaldırılması CryptoSafeGuard’ı devre dışı bırakacaktır.
CryptoSateGuard Ayarları

Unutmayın, bu ayar tüm yedekleme işleri için geçerlidir.

Not: Yedekleme hedefiniz bir NAS veya ağ paylaşımı olduğunda, en iyi uygulama veri güvenliği kullanılarak güvenli hale getirilmelidir. Bu, yalnızca BackupAssist ve CryptoSafeGuard çalıştıran makinelerin yedeklemelerin bulunduğu klasörlere erişmesi gerektiği ve bu klasörlerin yalnızca Yedek Kullanıcı Kimliğine erişime izin vermesi gerektiği anlamına gelir.

CryptoSafeGuard’ın Yetkisiz Kullanım Süresi
CryptoSafeGuard, bir işin başarısız taramasının tüm işleri engellemek yerine bir uyarı başlığı görüntüleyeceği bir yetkisiz süreye sahiptir. Bu yetkisiz kullanım süresi, tüm başarısız taramaları gözden geçirmek ve yanlış pozitifleri beyaz listeye eklemek için zaman sağlar. Art arda 3 güvenli taramadan sonra, bu iş için yetkisiz kullanım süresi sona erecek ve başarısız taramalar kırmızı bir uyarı şeridiyle sonuçlanacak ve tüm işler engellenecektir.

Daha fazlasını göster
Ek süre noktaları
Aşağıdaki noktalar, yetkisiz kullanım süresinin yedekleme işlerinde nasıl çalıştığını açıklamaktadır:
1 veya 2 güvenli tarama ve ardından yetkisiz kullanım süresi boyunca 1 başarısız tarama varsa, o iş için yetkisiz kullanım süresi sona ermeden önce ek 3 ardışık güvenli tarama gerekecektir.
Bir iş yetkisiz kullanım süresi içindeyse, o işin yürütülmesi sırasında herhangi bir fidye yazılımı algılaması, işlerin engellenmesine neden olmaz.
Bir iş yetkisiz kullanım süresinin dışındaysa ve fidye yazılımı tespit ederse, tüm işler engellenir.
Sarı afiş güncel olarak görüntüleniyorsa ve yetkisiz kullanım süresinin dışında olan bir iş çalıştırılırsa, sarı afiş kırmızı bayrağa dönüştürülecek ve işler engellenecektir.
Bir işin seçimleri değişirse, o iş için yetkisiz kullanım süresi eski haline getirilir, ancak yetkisiz kullanım süresi dışında kalan diğer işler, yetkisiz kullanım süresinin dışında kalır (ve fidye yazılımı tespit ederse işleri engeller).
Ek süre bildirimleri
Başlık / uyarı durumları arasında geçiş yapılırken SMS bildirimleri gönderilir:
Engellenmedi (başlık yok) => Uyarı (sarı başlık)
Engellenmedi (başlık yok) => Engellendi (kırmızı başlık)
Uyarı (sarı başlık) => Engellendi (kırmızı başlık)
Sarı başlık işleri engellemediğinden, bu durum sırasında çalışan işler, yetkisiz kullanım süresi dışındaki bir iş fidye yazılımı algılamadığında ve sarı başlığın kırmızı başlığa yükseltilmesine neden olmadıkça telefonunuza SMS göndermez.(ve gönderilecek bir SMS).

CryptoSafeGuard bildirimleri
Bir yedekleme işinin CryptoSafeGuard taraması fidye yazılımı olabileceğine inandığında, Monitör Kullanıcı Arabiriminde işin yanında bir uyarı gösterilir ve BackupAssist’in kullanıcı arabiriminin üst kısmında kırmızı bir başlık görünür. E-posta ve SMS bildirimlerini yapılandırdıysanız, bir e-posta ve SMS uyarısı da gönderilecektir.

Daha fazlasını göster
Başlık bildirimi
Olası bir fidye yazılımı bulaşmasına yanıt vermek için BackupAssist’in uyarı başlığına tıklamanız ve iletişim kutularını izlemeniz gerekir. Başlık, CryptoSafeGuard belgelerine bir yardım bağlantısı içerir. Başlık, yetkisiz kullanım süresi boyunca sarıdır ve yetkisiz kullanım süresi sona erdikten sonra kırmızıdır.

E-posta Bildirimleri
E-posta sunucusu ayarlarını ve E-posta adresi listesini ayarladıysanız ve yedekleme işinde Bildirimleri etkinleştirdiyseniz, olası fidye yazılımı algılamasını size bildirmek için bir BA8000, BA8001 veya BA8002 hata mesajı ile bir yedekleme raporu gönderilecektir.

SMS bildirimleri
SMS bildirimlerini ayarlarsanız, CryptoSafeGuard olası bir fidye yazılımı bulaştığını tespit ettiğinde SMS uyarıları gönderilir.
Bildirimleri ayarlamak için, BackupAssist’in Ayarlar sekmesini seçin, CryptoSafeGuard’a tıklayın ve SMS Bildirimi sekmesini güncelleyin.

SMS Numarası
SMS bildirimlerini ayarlamak için, bildirimleri alacak telefon numarasını standart uluslararası telefon numarası formatı + <ülke kodu> kullanarak bu alana girmeniz yeterlidir. Türkiye için örnek telefon numarası +90 555 444 33 22
Ek mesaj
Bu makine için bir tanımlayıcı veya açıklama girmek için bu isteğe bağlı alanı kullanın. Bu, özellikle çok sayıda sunucuyu yönetiyorsanız ve mesajın tam olarak hangi sunucudan geldiğini bilmeniz gerekiyorsa kullanışlıdır.
Test SMS’i Gönder
Bir telefon numarası doğru biçimde girildiğinde Test SMS’i Gönder düğmesi etkin hale gelecektir. Test SMS’i Gönder’e tıkladığınızda bu telefona bir test mesajı gönderilecektir.
CryptoSafeGuard, SMS bildirimleri için üçüncü taraf bir sağlayıcı kullanır. Sağlayıcının Gizlilik ve Güvenlik bilgilerini görüntülemek için bu bağlantıları tıklayın.

Olası bir fidye yazılımı enfeksiyonu algılandığında, CryptoSafeGuard uyarısı çözülene kadar tüm yedekleme işlerinin çalışması engellenecektir. Bir fidye yazılımı bulaşmanız yoksa, BackupAssist, BT sistem yöneticinizin tespit edilen dosyaları gözden geçirmesine ve güvenli iseler onları beyaz listeye eklemesine izin verir.

CryptoSafeGuard uyarısına yanıt vermek için:
Adım 1 – CryptoSafeGuard başlığına tıklayın.
Bu ekran görüntüsünde, algılama, yetkisiz kullanım süresi boyunca gerçekleştiğinden başlık sarıdır. Başlığa tıklamak CryptoSafeGuard kullanıcı arayüzünü açacaktır.

Adım 2 – Fidye yazılımı enfeksiyonu olup olmadığını belirleyin
Bir bulaşma olup olmadığını belirlemeye yardımcı olmak için, kullanıcı arabirimi, CryptoSafeGuard’ın potansiyel olarak virüs bulaşmış olarak algıladığı tüm dosyaları gösterir, böylece incelenebilirler. Bir dosyaya sağ tıklamak, dosyanın bulunduğu klasörü açmanıza olanak tanır. Bir klasöre sağ tıklamak, klasörü Windows’ta açmanıza olanak tanır.

Göster: enfeksiyon olup olmadığını belirleme
Sisteminize fidye yazılımı bulaşıp bulaşmadığına karar vermek, BackupAssist kapsamı dışındaki kontrolleri de içerecektir. Çoğu durumda, bir fidye yazılımı bulaşmasının ilk göstergesi, ekranınızdaki kalıcı bir fidye yazılımı mesajıdır. CryptoSafeGuard bir bulaşmanın tek göstergesi ise, BT sistem yöneticiniz şüpheli dosyaları inceleyecektir. Bu gözden geçirme, kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı kullanmayı ve listelenen dosyaları, hala çalışıp çalışmadıklarını görmek için ilgili uygulamalarında açmaya çalışmayı içermelidir.
Not: CryptoSafeGuard’ı ilk çalıştırdığınızda, güvenli dosyaların işaretlenmesi ve beyaz listeye alınması gerekmesi olasıdır.

Adım 3 – Evet veya Hayır’ı seçin.
BT sistem yöneticiniz, fidye yazılımı bulaşıp bulaşmadığını belirleyecek ve Evet (virüs bulaşmış) veya Hayır (bulaşma yok) düğmesini seçerek uygun şekilde yanıt verecektir.
Evet’i seçerseniz
Fidye yazılımı enfeksiyonunuz var.
Bir iletişim kutusu açılır ve tüm yedekleme işlerinin engellendiğini ve enfeksiyon çözülene kadar çalışmayacağını bildirir. BT sistem yöneticisi, sisteminizde gerçek bir fidye yazılımı enfeksiyonu olduğunu belirlerse, son başarılı yedeklemenizden bir bare-metal recovery işlemi gerçekleştirmeniz gerekebilir.
Göster: başlığı kaldırma
Fidye yazılımı bulaşmasını bir kurtarma olmadan çözerseniz, uyarı başlığı BackupAssist’te görünmeye devam edecektir.
Başlığı kaldırmak ve işlerin engelini kaldırmak için:
1-Başlığa tıklayın
2-Cevap Hayır (Ben enfekte değilim).
3-İşlerin engelini kaldır’ı tıklayın.

Hayır’ı seçerseniz
Algılanan dosyaları beyaz listeye eklemeniz veya silmeniz gerekir.
Bulaşma yoksa, Hayır’ı seçin. Bir iletişim kutusu, algılanan dosyaları kaldırmanız veya beyaz listeye eklemeniz gerektiğini bildirir. Bunu yapmanıza yardımcı olmak için CryptoSafeGuard kullanıcı arayüzünde yeni seçenekler ve düğmeler görünecektir. CryptoSafeGuard tarafından durdurulan yedekleme işi otomatik olarak yeniden çalıştırılmayacaktır. İşi manuel olarak çalıştırabilir veya bir sonraki programlanmış çalışma zamanında çalışmasına izin verebilirsiniz.

Göster: Algılanan dosyalar nasıl beyaz listeye alınır veya kaldırılır.
Tespit edilen dosya (lar) ile aşağıdaki eylemler gerçekleştirilebilir.
Seçili dosyaları, yolları veya uzantıları beyaz listeye ekleyin
Her bir dosyayı sağ tıklayıp mevcut eylemlerden birini gerçekleştirebilir veya dosyayı seçip Seçilen dosyaları beyaz listeye ekleyebilir ve mevcut eylemlerden birini gerçekleştirebilirsiniz.
Mevcut eylemler şunlardır:
Seçili dosya yolunu beyaz listeye ekle – Bu seçenek, görüntülenen dosya yolunu beyaz listeye alır.
Seçili dosya adını beyaz listeye ekle – Bu seçenek, bu ada sahip tüm dosyaları beyaz listeye ekler.
Tüm dosyalarını beyaz listeye ekle – Bu seçenek, gösterilen dosya uzantısına sahip tüm dosyaları beyaz listeye alır.
Tüm dizini beyaz listeye ekle – Bu seçenek, bir klasörü sağ tıklarsanız görünür. Klasördeki tüm dosyaları ve alt klasörleri beyaz listeye alır.

Tüm dosya yollarını beyaz listeye ekleyin
Beyaz listeye eklemek ve algılanan tüm dosyaları temizlemek için Tüm dosya yollarını Beyaz Listeye Al’ı seçebilirsiniz. Dosyaları incelemeden ve güvenli olduklarını bilmeden bunu yapmamalısınız. Yedekleme işlerinin engellemesinin kaldırılacağını bildiren bir onay iletişim kutusu görünecektir.

Uyarıyı kapat ve İşleri Engellemeyi Kaldır
Kırmızı başlık varsa ve işler engellendiyse, işleri engellemeyi kaldır bir seçenektir. Reddetme uyarısı, sarı bir başlık varsa ve bu nedenle ek süre içindeyseniz bir seçenektir. Bu seçeneklerden herhangi birinin seçilmesi, başlığı gizler ve engellenen tüm işlerin engelini kaldırır. Ancak, algılanan dosyalar üzerinde herhangi bir işlem yapılmazsa, bir sonraki iş çalıştığında uyarı tekrar ortaya çıkabilir.

Uyarı: Listelenen her dosyayı beyaz listeye eklemediğiniz, silmediğiniz veya geri yüklemediğiniz sürece İşlerin engelini kaldır’a tıklamayın. Engellemeyi Kaldır işleri bu eylemleri gerçekleştirmeden kullanırsanız, tüm işler bir sonraki sefer çalıştırıldığında tekrar engellenebilir.

Dosyaları sil
CryptoSafeGuard UI kullanarak dosyaları silemezsiniz, ancak bir dosyaya sağ tıklayıp Klasörü aç’ı seçerek erişebilirsiniz. Bu, klasörü Windows gezgininde açacaktır.

Not: Beyaz listedeki dosyaları silerken, dosyaların geri dönüşüm kutusuna gitmemesi için shift tuşunu basılı tutun veya dosyaları sildikten sonra geri dönüşüm kutusunu boşaltın. Geri dönüşüm kutusundaki beyaz listedeki dosyalar yine de bir CryptoSafeGuard uyarısını tetikleyebilir.

CryptoSafeGuard Kullanıcı Arabiriminden tüm dosyalar temizlendiğinde, bir iletişim kutusu yedekleme işlerinizin engellemesinin kaldırılacağını onaylayacaktır.

Beyaz liste seçeneği olmadan enfeksiyon algılama
CryptoSafeGuard, olası bir fidye yazılımı uyarısı oluşturabilir ve yedeklediğiniz dosyalarda bir virüs bulaştırmadan başlığı görüntüleyebilir. CryptoSafeGuard, bir fidye yazılımı bulaşmasıyla tutarlı belirli davranış kalıplarını tespit ederse bu gerçekleşebilir. Böyle bir durumda, uyarı başlığına tıklamak aşağıdaki iletişim kutusunu açacaktır.

Daha fazla göster

Beyaz listeye eklenecek veya silinecek dosya yok, bu nedenle sisteminizde virüs bulaşma belirtileri olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.
Bunu aşağıdaki şekillerde yapabilirsiniz:
Fidye yazılımı genellikle masaüstü duvar kağıdını kaldıracağından masaüstü arka planının değişip değişmediğini kontrol edin.
Fidye yazılımı bildirim iletişim kutuları için tüm açık pencereleri ve masaüstünü kontrol edin.
Hala açılabileceklerini kontrol etmek için yerel sürücülerinizdeki görüntü dosyalarının (png, jpg vb.) Ve belgelerin (doc, docx, xls vb.) Bir örneğini kontrol edin.
Bir fidye yazılımı bulaştırıp bulmamanıza bağlı olarak Evet veya Hayır’ı seçin. Hayır’ı seçmek, dosyaları kaldırmanıza veya beyaz listeye eklemenize gerek kalmadan işlerinizin engelini kaldırır. Evet’i seçmek tüm işleri engeller, böylece yedeğe, sisteminizde bulunan fidye yazılımı bulaşmaz.
CryptoSafeGuard Uyarısına yanıt verme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Blog makalenize bakın.

Beyaz listeyi yönetme
Dosyaları beyaz listeye ekleyerek bir CryptoSafeGuard uyarısına yanıt verirseniz, CryptoSafeGuard Beyaz Listesini Yönet sekmesini kullanarak beyaz listenizi gözden geçirebilir ve değiştirebilirsiniz. Beyaz listenize bir uyarı olmadan eklemek için bu sekmeyi de kullanabilirsiniz, ancak beyaz listeye alma kararlarınızı bildirmek için uyarı listesini kullanmanız önerilir.

Daha fazlasını göster
Beyaz Listeyi Yönet alanlarına nasıl erişilir?

Bu adımları takip et:
1-BackupAssist’in Korunma sekmesini seçin.
2-CryptoSafeGuard’ı Yönet’i seçin.
3-Beyaz Liste sekmesini seçin
Beyaz Listeyi nasıl düzenleyeceğinizi öğrenmek için CryptoSafeGuard’ı Yönetme konusuna bakın.

Not: Beyaz listeye dosya ve klasörler eklemek, yedekleme işi başladığında CryptoSafeGuard taramasının dışında bırakıldıkları anlamına gelir. Yalnızca tarama çalıştığında yanlış pozitif yanıtlar oluşturan veya oluşturması beklenen dosyaları beyaz listeye eklemek önemlidir.

Manuel tarama çalıştırma
Fidye Yazılımı Taramasını Çalıştır özelliği, bir sistemi olası fidye yazılımı için talep üzerine taramanıza ve yanlış pozitif yanıta neden olan dosyaları beyaz listeye almanıza olanak tanır. Bu, CryptoSafeGuard’ı ilk kez etkinleştirdiğinizde veya yeni bir yedekleme işi çalıştırdığınızda kullanışlıdır, çünkü herhangi bir yanlış pozitif tespit, yedekleme işlerinizin çalışmasını engellemeden önce eyleme geçirilebilir.

Daha fazla göster
Manuel bir tarama çalıştırmak için:
1-BackupAssist Safeguard sekmesini seçin.

2-Fidye Yazılımı Taramasını Çalıştır’ı seçin.
3-Taramak istediğiniz sürücüleri ve dizinleri seçin.
Yedeklemeyi planladığınız tüm sürücüleri ve dizinleri seçmelisiniz.

Tara seçeneğine tıklayın.
Tarama başlayacak ve Monitör ekranını açacak, böylece taramanın ilerlemesini görebilirsiniz.

Not: Yetkisiz kullanım süresi boyunca, yalnızca işaretli dosyalar için uyarılar alırsınız. Arka arkaya 3 temiz taramadan sonra yetkisiz kullanım süresi sona erecek ve yanlış pozitifler veya canlı tespitler tüm yedekleme işlerinin engellenmesine neden olacaktır. Yedekleme seçimleri değiştirilirse, yetkisiz kullanım süresi yeniden başlayacaktır.

Hyper-V ve SQL sınırlamaları
CryptoSafeGuard, yerel olarak desteklenen dosya sistemlerini ve temel bölümlenmiş birimleri kullanan Windows Server 2012 ve sonraki ana bilgisayarlarda Hyper-V konuklarını tarar.

Not: SQL Koruması işleri şu anda CryptoSafeGuard algılamasıyla çalışmamaktadır.

Daha fazlasını göster
Hyper-V Sunucusu
BackupAssist sanalları (VM’ler) yedeklemek için bir Hyper-V ana bilgisayarına yüklendiğinde, CryptoSafeGuard sanalların içeriklerini yedeklemeden önce tarayacaktır. Ancak, yalnızca temel bölümlenmiş birimler taranır. Dinamik bölümlenmiş hacimler (örn. striping, spanning) taranmaz.
Windows Server 2008 ve Windows Server 2008 R2 sistemlerinde, Hyper-V sanalları CryptoSafeGuard algılaması sırasında taranmaz (BackupAssist 10.1.3’ten beri). Sanal taraması, Hyper-V kontrol noktalarının ve bunlara karşılık gelen avhd dosyalarının zamanında oluşturulmasına ve temizlenmesine dayanır ve bu, bu eski işletim sistemlerinde garanti edilemez.
Sanallar taranırken yalnızca yerel olarak desteklenen dosya sistemleri desteklenir. Bu, ana bilgisayarda o dosya sistemini destekleyen bir sürücü olmadıkça ext3 gibi Linux dosya sistemlerinin sanallar içinde taranmayacağı anlamına gelir.

Kaynak: https://www.backupassist.com/support/en/references/ransomware-protection.htm

Daha Fazla Göster

Fins Bilişim

Fins, 2003 yılında Türkiye’nin ve dünyanın gözde şehirlerinden İstanbul’ da kurulmuş olup, kuruluşundan bu güne kadar birçok firmaya yazılım konusunda hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
Kapalı
Kapalı