takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mailstore

MailStore Sunucusunu Bir Başka Sunucu Üzerine Taşıma İşlemi ve Lisans Aktarımı.

“MailStore” mevcut kurulu bir sistemden bir başka sisteme taşınabilir, bu taşıma esnasında aşağıdaki yol izlenebilir.

MailStore Client” içinden sürüm bilgileri kontrol edilir.

Sürüm bilgilerine ulaşmak için MailStore sunucusunda…

“MailStore Client->Yönetimsel araçlar->Lisans Yönetimi” sekmesi kullanılır.

Önemli Not:” MailStore” satın alındığı tarih itibari ile bir sene boyunca tüm güncellemeleri ücretsiz olarak alabilmektedir, bu süre bittiği zaman güncellememeleri almayı durduracaktır.

Bu bağlamda en yüksek sürüm ürünü aldığınız tarihten itibaren bir sene içinde çıkan tüm güncellemeler içindir.

Örneğin; “MailStore” sürüm 9.0.35 sürüm bir sene sonraki “MaiStore” sürüm 10.0.0’ a upgrade ettiğiniz zaman lisan hatası verecektir ayrıca veri tabanı yükseltildiği için downgrade işlemine izin vermeyecektir.

Bu durumda lisans yenileme işlemi yapılması gerekmektedir.

Fins Bilişim; Kendi bilgisi dışında lisans süresi biten ve lisansını aşan sürümleri yüklemeyi önermez.

Bu bilgilerden sonra işlemimize devam edelim:

  • “MailStore” kurulu sunucu üzerinde “MaiStore Client” çalıştırılarak lisans deaktif edilir.

  • “MailStore” Sunucunuz üzerinde “MailStore Server Hizmet Yapılandırması” uygulamasına girilerek ana ekranda servisleri durdurulur.

  • “MailStore” standart kurulumu sırasında bütün mail arşivini C:\MailArchive klasörüne depolar, eğer siz bu klasörün konumunu ya da ismini değiştirmediyseniz bu yol üzerindeki klasörü kopyalayarak aktarım yapacağınız yeni sunucunuzdaki depolama alanı yeterli geleceği bir klasöre kopyalamalısınız.
  • Bu işlemlerden sonra eski sunucumuz ile bir işimiz kalmamıştır.
  • Akabinde elinizde bulunan kurulum dosyalarınız ile yeni sunucunuza MailStore Sunucunuzu kurun. (MailStore Kurulumu bir başka yazıda anlatılmıştır.)
  • Kurulumdan sonra yeni kurulum yaptığımız sunucu üzerinden https://my.mailstore.com/transferlicense sayfasına girerek lisansımızı yeni sunucumuza aktarıyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Fins Bilişim

Fins, 2003 yılında Türkiye’nin ve dünyanın gözde şehirlerinden İstanbul’ da kurulmuş olup, kuruluşundan bu güne kadar birçok firmaya yazılım konusunda hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
Kapalı
Kapalı