takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Docsvault

Dosyaları DocsVault Doküman Yönetim Sistemi’ne Tarama Editörü ile Aktarma

Windows ortamında bulunan dosyaları DocsVault Doküman Yönetim Sistemi’ne aktarmak için, birden çok yöntem kullanabilirsiniz. Sizlere beş yöntem ve birde “Dosyalama Alanı” olarak belirtmiştim. “Tarama Editörü” de bu yöntemlere ek bir yöntem diyebiliriz.

“Tarama Editörü” özelliği ile ofisinizde yer alan kağıt evrakları portatif ve hızlı ofis tarayıcı cihazları ile dakikada 30, 40, 50 hatta 60 sayfa tarayarak kolay ve hızlıca DocsVault Doküman Yönetim Sistemi’ne belge isimlerini otomatik verme avantajı ile aktarabilirsiniz. İşlem adımlarını bir örnekle inceleyelim. Örneğimizde giden faturalarımızın imzalı ve kaşeli halini tarama editörü aracılığı ile DocsVault’a aktaracağız.

İlk olarak taradığım belgelerimin aktarılacağı klasörü yada dolabı seçtikten sonra, menü seçeneklerinden “Tara” seçilir.

Tara1

Açılan “Tarama Editörü” penceresinde tarayıcı ve taranan belgele ile ilgili detaylı ayarlar yapabiliriz. Dilerseniz anlatmaya “Tarama Profilleri”’nden başlayalım.

Tara4

Ekranın sol üst köşesindeki “Tarama Profilleri” yada “Tarama Profilini Seçin” başlığı sağında bulunan “Ekle/Düzenle…” seçeneği ile açılan ekrandan;

Tara5

Yeni tarama profili oluşturabilir yada mevcut tarama profillerini düzenleyebiliriz.

Tara6

Gerekli ayarları yaptıktan sonra “Kaydet” butonu ile kapatıyoruz. Tarama Editörü penceresini incelemeye devam edelim;

Ekranın sağında yer alan “Diğer Seçenekler” butonu ile hızlı ayar menüsünü görüntüleyebiliriz.

Tara2

Kapat butonu ile menüyü kapatabiliriz.

Tara3

Tarayıcının ayarlarını yapıldıktan sonra “Tara” butonu tarama işlemini başlatabiliriz.

Tara7

Tarama işlemi tamamlandığında ekranda taranan belgeleri görebilirsiniz. “Tarama Bitti” butonu işlemi tamamlayalım.

Tara8

Hemen ardından ekranın sol alt köşesindeki “Dosyala” butonu ile DocsVault’a aktarım işlemini başlatabiliriz.

Tara9

“Tümünü İçeri Al” butonu ile taradığımız belgeleri DocsVault’a aktarabiliriz.

Tara10

İşlem tamam tarama editörünü artık kapatabiliriz. DocsVault’ta kaydedilen dizine girerek taranan belgeleri görüntüleyebiliriz.

Tara11

Daha Fazla Göster

Fins Bilişim

Fins, 2003 yılında Türkiye’nin ve dünyanın gözde şehirlerinden İstanbul’ da kurulmuş olup, kuruluşundan bu güne kadar birçok firmaya yazılım konusunda hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
Kapalı
Kapalı