Perşembe , 21 Ekim 2021
Ana Sayfa > MAKALELER > Mailstore > Neden Maillerimizi Arşivlemeliyiz !
Safetica

Neden Maillerimizi Arşivlemeliyiz !

Şirketiniz İçin Yasal Güvenlik

E-posta, şirketlerde kendini standart iletişim aracı olarak kabul ettirdi ve birçok alanda el yazısının yerini aldı. Birçok şirketin görevleri ve kritik bilgileri e-posta formunda saklanmaktadır.Bir bilgi kaynağı olarak e-postanın önemi, e-posta saklama politikası oluşturması gereken Sarbanes-Oxley, HIPAA, ve FRCP gibi çok sayıdaki şirketin yönetmeliğine yansımıştır. Bir şirketteki e-postaların kesintisiz, verimli ve kullanışlı olması o şirkete yasal uyuşmazlıklarını gidermesinde ve eDiscovery isteklerini karşılamasında yardımcı olabilir.


Veri Kaybına Karşı Koruma

Önemli e-postalar teknik hatalar, kullanıcı hataları ya da kötü niyetli şirket çalışanları tarafından silinme sonucunda kaybedilmiş olabilir. Örneğin, şirket adına gelen önemli bir teklif ya da bir uyarı silinerek kaybedilebilir. Bu tür veri kayıplarının, e-posta kullanıcılarına iletilmeden önce bir e-posta arşivleme çözümü ile tüm e-postaları arşivleyerek önleyebilirsiniz.E-posta sunucularındaki İş Yükünü Kalıcı Olarak Azaltın

Microsoft Exchange Server gibi e-posta sunucuları genellikle hızla artan e-posta hacimlerine karşı iyi işleyemez. Bunun sonucu olarak, idari ve buna bağlı donanım ve yazılım için gerekli yükseltme maliyetleri önemli ölçüde artar.E-posta sunucularındaki iş yükünü önemli ölçüde azaltmak için, MailStore Server bir sizin belirleyeceğiniz kurallara bağlı olarak e-postalarınızı arşivler ve daha sonra kullanmış olduğunuz sunucunuzdan silebilir ( MailStore’a verebileceğiniz Örnek bir Kural: “12 aydan daha eski e-postaları arşivledikten sonra sil” ).Bu e-postalar, Microsoft Outlook entegrasyonu, bir web tarayıcısı veya bir cep telefonu (MailStore özellikleri entegre bir IMAP sunucusu) ile epostaları görebilen kullanıcılar için hala mevcuttur.Kolay E-posta Sunucuları Yedekleme

E-posta sunucularını yedekleme son derece maliyetli ve veri hacminin fazlalığı nedeniyle zaman alıcı. Genelde sunucuyu tam olarak yedeklemek için yeterli zaman olmaz. Ancak arşivlenmiş eski epostaları silerek, yedeklenecek veri miktarını önemli ölçüde azaltabilirsiniz.Ayrıca bir kullanıcı yeni bir epostayı yedeklenmeden silerse, bu epostalar kalıcı olarak kaybolur ve onları artık kullanamazsınız. Bunun için MailStore Server gelen ve giden e-postaları kullanıcının kutusuna ulaşmadan önce arşivleyebilir.

Hasar Durumunda E-postayı Kurtarma

Bir kullanıcı silinen veya kaybolan e-postalara erişmek istediğinde, BT departmanı öncelikle bunu, yedeklenmiş kopyalardan yeniden çıkarmak zorundadır ve bu da hem masraflı hem de zaman alıcı bir süreçtir.Ancak bu süreç MailStore Server sayesinde çok kolay bir hale gelir. Ürünümüzle, arşive doğrudan erişebilir ve epostalarınıza tek tıkla erişebilirsiniz.

Yüksek Verimlilik

Bir şirketin önemli bilgilerinin %75 inden fazlası e-posta olarak kaydedilir. Bu verilere etkin bir şekilde erişim ve bu verilerin tüm personel için her zaman kullanılabilir olması, verimliliğin artırılması ve rekabet avantajı kazanmak için önemli bir faktördür. e-posta arşivleme firmanızın e-posta kullanım potansiyelini en üst düzeye çıkaran ve şimdi ve gelecekte kullanım için hazır tutan önemli bir araçtır.


Yerel E-postaları ve PST Dosyalarını Yedekleme

MailStore Server güvenliksiz PST dosyaları, e-posta istemcileri, veya harici posta kutuları (IMAP, POP3, Hosted Exchange) üzerinden dağıtılan epostaları merkezi bir depoya arşivlemenize olanak sağlar. Bu işlem de bu dosyaları merkezi bir arşive yedeklemenizi ve bu arşiv üzerinden arama yapmanızı sağlar.


Dış Sağlayıcılarından Bağımsız

Birçok şirkette epostalar şirketin kontrolündeki yerel e-posta sunucularında değil, çevrimiçi servis sağlayıcıların sunucuları üzerinde saklanır. Bu da, bu şirketin yedekleme araçlarına ve gelecekte neler olacağı hakkında bu şirkete güvenmeniz gerektiği anlamına gelir.MailStore Server ile dışarıdan yönetilen bu verileri kurum içine arşivleyerek, basit ve etkili bir yedekleme aracı sayesinde ekstra bir güvenlik düzeyi elde edebilirsiniz.

Yeni Makale

MailStore ile Arşivlenmiş E-Postalar içinde Arama Yapmak.

Aradığın e-postayı bulmakta sıkıntı yaşıyor musun? Hangi arama ölçütlerini kullanmanız gerektiğinden emin değil misiniz? MailStore, …