Salı , 9 Ağustos 2022
Ana Sayfa > MAKALELER > Backupassist > Bazı Yedekleme ve Veri Kurtarma Püf Noktaları
Safetica

Bazı Yedekleme ve Veri Kurtarma Püf Noktaları

 

Sunucunuz çöktüğünde, zaman çok önemlidir ve birkaç numara her şeyi değiştirebilir. Veri kurtarma sürenizden saatlerce veya günlerce tasarruf etmek için bu teknikleri kullanın.

Önyüklenebilir Yedeklemeler

Önyüklenebilir bir yedekleme, hem yedekleme ortamınızı hem de önyükleme ortamınızı içeren tek bir USB HDD aygıtıdır. Bunlardan birini yaptığınızda, acil bir durumda takıp çalıştırabileceğiniz hepsi bir arada bir veri kurtarma aygıtınız olur.

BackupAssist ile Önyüklenebilir Yedekleme Ortamının nasıl oluşturulacağını öğrenmek için Sistem Koruma kılavuzumuzu okuyun .

Hızlı VM Kurtarma

Anında VM Kurtarma olarak da bilinen Hızlı VM Kurtarma, kaybolan veya hasar gören bir VM’yi yedekleme ortamınızdan anında döndürmenize olanak tanıyan bir numaradır. Arka planda Tam VM Kurtarma gerçekleştirirken bu VM’yi kullanmaya devam edebileceğiniz için temelde sıfır kesinti sağlar.

Ayrıntılı Geri Yükleme

Bir şeyi ayrıntılı olarak geri yüklediğinizde, her şey yerine bir yedekleme içinden yalnızca bazı seçilmiş verileri geri yüklersiniz. Bu, tek tek dosyalar gibi bir şey içerebilir, ancak gerçekte ayrıntılı geri yükleme, yalnızca “daha küçük ve yedekleme içindeki herhangi bir şey” anlamına gelir.

Örneğin, ayrıntılı bir konuk geri yüklemesi, yalnızca birkaç Hyper-V konuk yedeklemesinden verileri geri yüklediğiniz zamandır. Bu arada, bir Exchange ayrıntılı geri yüklemesi, bireysel e-postaları, ekleri, takvimi veya kişi verilerini geri yüklemek anlamına gelebilir. Bir SQL ayrıntılı geri yükleme, genellikle bireysel veritabanları anlamına gelir.

Bu bilgiler ışığında, ayrıntılı veri kurtarmanın neden bu kadar güçlü olduğunu görmek oldukça kolaydır – yedeklemelere erişmenize ve yalnızca ihtiyacınız olan verileri almanıza olanak tanır. Bu size büyük miktarda zaman kazandırır – bunun yerine tüm yedeği bir yere geri yükler ve o konumdan sadece birkaç şeyi kopyalamaya çalışırsınız.

Yedek Arama Araçları

Oldukça kapsamlı bir yedekleme yazılımı ürününüz varsa, bir geri yükleme aramasına da erişiminiz olmalıdır . Bu araç, bağlı olmasalar bile yedeklerinizi taramanıza olanak tanır, böylece üzerinde ne olduğunu bilmek için o yedeği fiziksel olarak almak zorunda kalmazsınız.

Ayrıca genel karakter arama işlevine sahip yedekleme yazılımı da edinebilirsiniz; bu, aradığınız şeyin adını bilmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Peşinde olduğunuz öğenin ayrıntılarını tam olarak hatırlamıyorsanız, ancak en azından bir şey biliyorsanız, bu inanılmaz bir zaman tasarrufu sağlar. Örneğin, yedeklendiği, oluşturulduğu veya değiştirildiği tarih aralığı, dosya boyutu, dosya türü veya adın bölümleri.

Bu oldukça gelişmiş bir arama işleviyse, aynı anda birden fazla yedeklemeyi de arayabilmelisiniz, bu da veri kurtarma sürenizi daha da azaltır.

 

 

Bulut yedekleme

Önemli iş verilerinin bulut yedeklemesine sahip olmak, yüksek erişilebilirliğe sahip olduğundan gerçek zamanlı bir tasarruf sağlayabilir. Uzak sunucuya bağlanabildiğiniz sürece, hızlı erişim için bu verilere erişebilirsiniz.

Aynı zamanda, birden fazla yedeklilik düzeyine sahip olduğunuz anlamına gelir; bu nedenle, fiziksel yedeklemeleriniz tehlikeye girerse, bulut yedeklerinizi yine de yedek olarak alırsınız.

 

Yeni Makale

Kobi’ler (Küçük İşletmeler) İçin Fidye Yazılımı Koruması

Geçtiğimiz yıl boyunca haberlerde yer alan fidye yazılımı saldırılarının sayısına ve muazzam mali kayıplara rağmen, …