Salı , 19 Ekim 2021
Ana Sayfa > MAKALELER > Dijital Dünya’da Blog neden önemlidir?
Safetica

Dijital Dünya’da Blog neden önemlidir?

+recommended_blog_3

Kendini, fikirlerini, ilgi alanlarını, hedeflerini, başarılarını ve bunun gibi insanların bilmesini istediğin çeşitli kişisel özelliklerini anlatabilmek için Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn vs. elbette iyi bir yol. Ancak hiçbiri seni tam olarak tanıtmaya yetmiyor. Bu görevi en iyi yerine getirecek olan hiç şüphesiz kişisel bloglardır. Bloglara daha fazla özen göstermek gerekiyor, 3 ayda bir de içerik girsen bile yine de isimsoyisim.com siteniz olsun!

Çünkü;

1. Sadece Sana Ait Bir Alan

Yukarıda yazan sosyal mecralardan hiçbirisi sana ait değil, belki orada sana ait bir hesap var ancak en önemli sorun koyulan kurallar çerçevesinde kendini anlatmaya çalışman. Peki tamamen sana ait olan bir kişisel blog açsan böyle mi olur? Tabiki hayır. İstediğin formatta, uzun uzun anlat kendini. Evet belki bugün sosyal medya lider, belki hiç bitmeyecek bir alan olarak duruyor olabilir ancak buna aldanmamak gerekiyor, internet dünyasında her an her şey olabilir. Bu yüzden kişisel markalaşma yolunda ilerlemek isteyenlerin yapması gereken: arkalarını blog’a yaslamak!

2. Potansiyel Müşterileri Elinde Tut

İster bireysel çalış, ister işletme ol. Bir pazarlamacıysan müşterilerin de var demektir ve hedefin, pazarladığın şeyi daha fazla kişiye ulaştırmaktır. Bir blog sitesi açtığında insanların seninle veya işletmenle ilgili tüm bilgilere ulaşması daha kolay olacaktır. Bir de bu alanı sosyal medya ile bağlantılı kullandığında, gelsin potansiyel müşteriler.

3. E-Mail Pazarlama İçin En İyi Yol

E-Mail pazarlama henüz ölmedi! Her ne kadar zorlu bir yol gibi görünüyor olsa da ziyaretçilerle bağlantı kurmak ve onları etki altına almak için hala en güzel yöntem. Ancak bu yöntemi kullanabilmek için öncelikle ziyaretçilerin e-maillerinin tek tek toplanması gerekiyor. Ve bu da sosyal medyayı kullanarak yapılabilecek bir olay değil. Bloglar ziyaretçi maillerinin elde edilebilmesi için de en iyi yol. Sosyal medyada seni takip eden herkes her yazını, verdiğin her bilgiyi kaçırmadan okuyor diye bir durum söz konusu değil. Ancak e-mail pazarlama yöntemi ile kimsenin seninle ilgili bir şeyi atlamasına izin vermeyebilirsin.

Yeni Makale

BT Yöneticileri Neden E-posta Arşivleme Konusunda Dikkat Etmeli?

E-posta Arşivleme