Salı , 19 Ekim 2021
Ana Sayfa > 724 Cloud Backup > Cryptolocker ve Petya gibi virüslerin yedeklerinizi yok etmesine izin vermeyin!
Safetica

Cryptolocker ve Petya gibi virüslerin yedeklerinizi yok etmesine izin vermeyin!

Fidyeyi Ödemeyin!

Fidye yazılımına maruz kalındığında savunma hattının temelinde yedekleme ve Felaket Onarımı çözümlerine sahip olunmasıdır.

Bir Numaralı Savunma Stratejisi

Günümüzde işletmelerin en önemli tehdit unsuru fidye yazılımlarıdır. Son yapılan anketlerde Birleşik Devletlerdeki şirketlerin %41’i son geçtiğimiz 12 ay içerisinde en az 1 ila 5 defa arasında olmak üzere bu tehdide maruz kalmışlardır. Fidye yazılımının bulaşması sonucunda iki seçenek bulunmaktadır: Ya fidye ödenmeli ya da temiz bir yedekten veriler kurtarılmalıdır.

  • Sınırsız Versiyon Geçmişi

Eğer fidye yazılımı en son yedeğinize bulaşıp o yedeği değiştirirse bu durumda sınırsız sayıdaki sürüm geçmişine sahip olunması iyi durumdaki bir yedekten şifrelenmemiş olan dosyalara geri yükleme yapmak güveninizi yerine getirecektir.

  • Sadece Sunucularınızı Korumakla Kalmayın!

Şirketin en yetkilisinin masaüstündeki dosyaları kurtaramamak asla ve asla iyi bir yanıt değildir. Fidye yazılımları dijital dolandırıcılık ve webden yapılan indirmeler ile yayıldığından, son noktadaki koruma günümüzün en yaygın tehditlerine karşı hayati bir önem taşımaktadır.

  • Yazılımına Karşı Basit & Hızlı Fidye Veri Kurtarma

7/24 Bulut Yedekleme, yedeklenmiş olan bütün sürümlerden geri yüklemeyi basit bir hale getirmektedir. Tek yapmanız gereken geri yüklemek istediğiniz dosya ve klasörlerin şifrelenmemiş, temiz bir sürümü bularak saniyeler içerisinde bunları geri yüklemek olacaktır. Böylece sorun çözülmüş olacaktır.

Hazine Değerindeki Verilerin Korunması

Fidye yazılımı ağa hızlıca bulaşıp sadece üç saniye içerisinde dosya şifrelemeye başlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kişisel dosyaların şifrelenmesinin yanında önem arz eden uygulamaların ve veritabanlarının şifrelendiği takdirde sistemi saatler ve günlerde içerisinde değil saniyeler içerisinde sistemi çalıştırabilecek bir fidye yazılımı veri kurtarma yazılımına gerek duyulmaktadır.

  • Yük Devri Düğmesi

Genel/özel buluttan saniyeler içerisinde temiz Sanal Makineleri başlatın. Bu durum, sanal ürün ortamına giriş yaparak uygulamaları, ürün veritabanlarını ve kullanıcıları çevrimiçi hale getirip aksamayı en aza indirir ve süreden büyük ölçüde tasarruf sağlar.

  • Enfeksiyon Noktasının Algılanması

Hızlı bir şekilde enfeksiyon zamanının belirlenmesi için disk imajını gözden geçirin ve sonrasında bu zamanın öncesine yedekleri geri yükleyin.

  • Sıkıntılı Durumu Sıkıntısız Hale Getirin.

Fidye yazılımlarının bulaşmasındaki en kötü durum kurtarma yapılıp yapılamayacağının yanında ne kadar verinin ve üretkenliğin kaybolduğunun bilinmemesidir. Beklenmedik durum karşısında basit ve hızlı bir şekilde kurtarma yapabildiğinizi bilerek rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Karşınızda Anomaly Detection (Sapma Algılaması)

Fidye yazılımı sıkça herhangi bir zaman diliminde dosyalara bulaşır. Pek çok IT yöneticileri çalıştığı işletmelerin enfeksiyonun etkilerini çok geç olana kadar farkına varmaz. Anomaly detection sizin asla savunmasız olarak yakalanmayacağınızı garanti altına alır.

Anomaly Detection Nedir? Anomaly Detection, tüm ağın donmasından önce işletmeye hızlı bir şekilde fidye yazılımı enfeksiyonunu izole edip önemli verileri kurtarmaya olanak sağlayan erken bir uyarı sistemidir. Dosyalarda değişme ile ilgili bir anormallikler görünürse tablo üzerine yansıtılan “yeni” ve “değişmiş” dosya sayılarının ne zaman olduğunun yöneticinin bilgisine sunan anomaly uyarısı otomatik olarak gönderilir.

Böylece enfeksiyonun bulaşma zamanı hakkında bilgi sahibi olunur ve temiz bir yedeğin durumuna dönüş yapılabilir.

Yeni Makale

7/24 CLOUD BACKUP KONSOLU

7/24 CLOUD BACKUP KONSOLU 1) Back up at the end of this wizard Sihirbaz sona …