Salı , 19 Ekim 2021
Ana Sayfa > MAKALELER > Mailstore > MailStore ile PST Yedekleme
Safetica

MailStore ile PST Yedekleme

Bugün şirket içerisinde eski pst’lerimizi MailStore’a nasıl aktarabiliriz bundan bahsedeceğiz. Pst yedekleme özellikle artan mail trafiği düşünüldüğünde artık kaçınılmaz hale geldi. Bakıldığında eski bir e-postaya ihtiyaç duyan kullanıcılar 30-40 gb’lık pst dosyalarını Outlook’a geri yüklemek zorunda kalıyor. Bunun defalarca yapılması genel dosya sisteminde bozukluk yaratabileceği gibi vakit kaybına da sebep olmakta. MailStore pst yedekleme konusunda oldukça yeteneklidir.

Aynı anda birden fazla pst’yi arşivleyebildiği gibi tek bir pst’yi de arşivleyebilirsiniz. Aldığımız arşiv Pst’de oluşturulan dosya rollerine sadık kalarak gerçekleştirilir.

sEkran Alıntısı

Kullanıcı opsiyonunu seçtikten sonra karşımıza yedeklenecek pst’leri belirteceğimiz menü geliyor.

Ekran Alıntısı

Bu seçimi de gerçekleştirdikten sonra pst içerisinden hangi klasörleri yedeklemek istiyorsak onu seçebileceğimiz bir menü daha geliyor. Bu işlemi de tamamlamamız akabinde yedekleme işlemi başlıyor. Arşivlenen klasörler MailStore veri tabanına aktarılıyor.

Ekran Alıntısı

Mail yedekleme işlemini sağlıklı bir veri tabanına aktarmak ve hızlı bir şekilde geri dönüşler sağlayabilmek için MailStore mail arşivleme yazılımını kullanabilirsiniz.

 

 

Yeni Makale

MailStore ile Arşivlenmiş E-Postalar içinde Arama Yapmak.

Aradığın e-postayı bulmakta sıkıntı yaşıyor musun? Hangi arama ölçütlerini kullanmanız gerektiğinden emin değil misiniz? MailStore, …