Pazar , 3 Temmuz 2022
Ana Sayfa > MAKALELER > Backupassist > Windows Server Yedekleme’ye Neden İhtiyacınız Var?
Safetica

Windows Server Yedekleme’ye Neden İhtiyacınız Var?

 

İşte Windows Sunucularınızın yedeklerini oluşturmanız için yedi zorlayıcı neden ve yapmamaya karar verirseniz tam olarak ne olabileceği.

Verilerin modern bir işletmenin can damarı olduğu sıklıkla söylenir. Durum buysa, sunucunuz atan bir kalptir. Bu nedenle sunucu yedeklemeleri çok önemlidir. Bir sunucu çöktüğünde, iş genellikle durur ve her zaman yeniden başlamaz.
Windows Server çalıştırıyorsanız, kurumsal verilerinizin bir yedeğine sahip olmanız çok önemlidir ve işte nedeni budur.

Sürüm Kontrolü
Bazen bilgisayar kullanıcıları yanlışlıkla dosyalarının üzerine yazar veya birkaç hafta önceki bir önceki sürüme geri almak isterler. Ancak o zamana ait bir Windows Server yedeğiniz yoksa, en son sürümde kalırsınız.
Sunucu yedeklemeleri size sürüm kontrolü sağlar; bu, verilerinizden herhangi biri örneğin bir sertifikanın PDF taraması gibi bozulursa son derece yararlıdır.

Yanlışlıkla Silme
Kullanıcı hatası yerçekimi gibidir – Dünya’da olduğunuz sürece hatalarla karşılaşmanız olasılıktır. İnsanlar yanlışlıkla dosyaları, klasörleri, e-postaları ve diğer önemli veri parçalarını siler. Bu verilerin Geri Dönüşüm Kutusu’na gitmemesinin birkaç nedeni vardır ve bir yedekleme olmadan bu veriler tamamen ortadan kalkar.

Hoşnutsuz Çalışanlar
Windows Server yedeklemesi olmadan, herhangi bir hoşnutsuz çalışan kurumsal verilerinizi rehin alabilir. Alt kademede, bir çalışan kapıdan çıkarken kendi işini silebilir ve bu da işletmenin çalışmasını zorlaştırır. Ve daha feci bir şekilde, bundan çok daha fazlasını silebilir veya sisteme tüm verilerinizi bozan bir virüs yerleştirebilirler.
Kısacası, tüm bu verilerin bir yedeğine sahip olmakla beraber, hoşnutsuz bir çalışanın olası sabotajlarının engellenmesi için elinizde güvenli bir kopyanın olması anlamına gelir. Elbette, onlara tazminat davası açabilirsiniz, ancak bir yedeğiniz olmadan verilerinizi geri alamazsınız.

Donanım Arızası
Sabit sürücüler bozulur. Güç dalgalanmaları olur. Sunucularınız donanımla ilgili herhangi bir sayıda arızaya maruz kalabilir ve risk yalnızca zamanla artar. Windows Server yedeğiniz yoksa her an bir donanım arızası nedeniyle kurumsal verilerinizin tamamını kaybedebilirsiniz. Bazı yedekleme yazılımı ve iyi bir yedekleme planı kurmanın maliyeti, tüm bu verileri kaybetmekle karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir.

Yazılım Arızası
Yazılım hatası, verilerin bozulmasına neden olabilir ve herhangi bir kopyanız yoksa bunun işletmeniz için çok büyük sonuçları olabilir. Yazılımsal bozulmalar, siz düzgün bir şekilde algılamadan önce meydana gelebilir ve elinizde bir sunucu yedeğiniz yoksa çok geç olur.

Doğal Afetler
Kimse yangın, sel, fırtına veya depremlerin işlerini etkilemesini beklemiyor. Ancak bu olduğunda herkes her zaman bir yedeğinin olmasını ister. İş yerinizi kaybetmek bir şey, tüm müşteri ve iş verilerinizi tamamen kaybetmek başka bir şey.

Sunucularınızı Nasıl Yedeklersiniz?
Windows Server yedeklemeleri için şu anda bir numaralı yazılım BackupAssist’tir . KOBİ’ler için uygun maliyetlidir ve Windows Server kullanıcıları için özel olarak tasarlanmıştır, bu nedenle güvenilir olduğunu bilirsiniz. Ücretsiz, tam özellikli 30 günlük deneme sürümü burada mevcuttur.

Kaynak: https://www.backupassist.com/blog/why-you-need-a-windows-server-backup

Yeni Makale

Endpoint Bakcup Kullanarak Dizüstü Ve Masaüstü Bilgisayarları Nasıl Korursunuz?

Infrascale’den Chris Bayne Ile Endpoint Backup Hakkında Bir Söyleşi Federal Tech Talk Podcast’inin ev sahibi John …