Perşembe , 21 Ekim 2021
Ana Sayfa > MAKALELER > 4 Adımda E Mail Listemizi Nasıl Büyütürüz
Safetica

4 Adımda E Mail Listemizi Nasıl Büyütürüz

En çok karşılaşılan sorulardan biri de budur. Şirketim için E Mail Marketing çalışması yapacağım ancak yeterli mail listem yok, müşteri portföyüm çok az gibi.. Son zamanlarda çıkan “6563 Sayılı E-Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun” sayesinde bir de bu listelerin önceden izin alınmış ve bu izinlerin kayıt altına alınmış olması gerekmekte.

Tüm bunlar toplanınca ortaya emek isteyen bir sürecin tablosu çıkıyor. Ancak merak etmeyin yapılacak düzgün işlerle kısa sürede datanıza binlerce kişi maili eklemeniz mümkün. Tabi yaptığınız iş insanlara faydalı ve onların ilgi duyacağı türden ise. Eğer böyle bir durum varsa sizden bilgi almak için sabırsızlanacaklar ve göndereceğiniz iletileri merak ederek bülteninize abone olacaklardır.

Şimdi bu adımlara göz atalım.

Akıllı Pop-up Pencereler

Bir web sitesine girdiğimizde tam bir şeyler araştırırken veya okurken birden ekran hafif gri olur ve bir pop up açılır. “Mailinizi giriniz”, “bültene abone ol”, “bizden bildirim almak ister misiniz?” gibi isteklerde bulunur. Buradaki amaç izinli olarak mail datası oluşturmaktır. Bu imkandan faydalanmak için eğer siteniz wordpress tabanlıysa ilgili eklentileri kullanabilirsiniz.

smart popup

 

E-Mail Kayıt Formları

Web sitelerinde yine çoğunlukla kullanılan bir yöntemdir side bar’a konulan bir mail kayıt formu. Bu şekilde de sitenizi inceleyen ve sizden bildiri almak isteyen kullanıcılar kolaylıkla kayıt olabilirler. Bu formun kolay görünür bir yerde olması ve kullanıcıyı yormayan bilgi alanları içermesi faydanıza olacaktır. Örneğin kullanıcıdan sadece mail adresi alarak işe başlayabilirsiniz. Diğer detayları üyelik sonrası  da alabilirsiniz.

signup_form2

Her mailingte E-Mail Kayıt Formu Gönderin

Yukarıdaki formlar sayesinde hedef kitleniz size abone olmaya başladı. İş bitti mi ? Hayır. Mücadeleye devam etmek zorundayız. Yöntemimizi değiştirebilir ya da çeşitli alternatifler kullanabiliriz. Bunlardan biri ise göndereceğiniz her mailingin bir köşesine bir subscribe butonu veya mail kayıt alanı eklemek olabilir. Gönderdiğiniz kampanya veya bilgilendirme maillerini başka bir arkadaşına ileten kişileri düşünün. Onlarda bu sayede sizin bülteninize abone olabilirler. Dolaylı viral pazarlama…

mail each post

Scroll Reminder Pop – Up

Her ne kadar sinir bozucu gibi görünse de aslında mail kişilerinizi artırmak için etkili bir yöntemdir. Kullanılacaksa benim tavsiyem şu; bir kullanıcı websitenize girdiği anda bu eklenti çalışmasın. Çünkü daha kullanıcı sitenize yeni girmiş yani başına ne geleceğini bilmiyor, sitenizde ne var ne yok bunu bilmiyor vs. Kullanıcı sitenizde biraz dolaşsın, incelesin daha sonrasında bu formun birden ekranda belirmesi hem kullanıcının işini kolaylaştırır hem sizin.

 

Yapılması gereken adımları basitçe inceledik. Bu sayede 36 saat gibi bir sürede yaklaşık 2000 kişiyi bülteninize abone yapmanız mümkün tabi unutmadan içeriğinize göre.

 

Son olarak bir bilgi daha vermek isterim. Sendmail olarak sizler için bir plug-in geliştirdik. Bu plug-in’i Outlook programınıza kuruyorsunuz ve mailleştiğiniz kişilerin maillerini tek tıklamayla elde ediyorsunuz. Hem bu kişiler sizin izinli veri tabanınızda olmuş oluyorlar. Bir taşla iki kuş yani.

 

Daha detaylı bilgiler için SendMail’e  0216 460 06 50 veya bilgi@sendmail.com.tr kanallarından ulaşabilirsiniz.

Yeni Makale

BT Yöneticileri Neden E-posta Arşivleme Konusunda Dikkat Etmeli?

E-posta Arşivleme