Pazar , 3 Temmuz 2022
Ana Sayfa > MAKALELER > Mailstore > E-postalarınızı Microsoft 365’e Taşımanız mı Gerekiyor? MailStore Sunucusu Bunu Gerçekleştirebilir Mi!
Safetica

E-postalarınızı Microsoft 365’e Taşımanız mı Gerekiyor? MailStore Sunucusu Bunu Gerçekleştirebilir Mi!

Yunan filozof Herakleitos’un hayattaki tek değişmeyen şeyin değişim olduğunu söylediği aktarılır ve bu, günümüzün hızla gelişen bilişim dünyasında daha da fazla geçerli olan bir gerçektir. Bununla birlikte, diğer BT sistemleri çoktan ortadan kaybolmuş olsa da, çok sayıda MailStore müşterisi uzun yıllardır e-posta arşivleme yazılımımızı kullanıyor.

logo-havalimanı

Indianapolis Uluslararası Havalimanı’nın 10 Yıldan Fazla Bir süredir Mailstore’a Neden Güvendiğini Öğrenmek için Okumaya Devam Edin

Böyle bir örnek Indianapolis Uluslararası Havaalanı’dır. 2011 yılında, MailStore Sunucusu orada e-posta arşivleme çözümü olarak kuruldu ve müşterinin artık memnun olmadığı başka bir satıcının çözümünün yerini aldı. Yazılımımız günlük olarak kullanılmaya devam ediyor, her zamanki gibi güvenilir ve işle ilgili projelerin yönetimi söz konusu olduğunda destek sağlıyor. Posta kutusu arşivlemeden günlük arşivlemeye kadar arşivleme stratejisindeki bir değişiklik nedeniyle, artık tüm Microsoft 365 e-postaları alındıkları veya gönderildikleri anda arşivlenmektedir. Arşivleme çözümümüz, müşterinin e-posta arşivlerini eski Microsoft Exchange Server 2010 sisteminden Microsoft 365’e (eski adıyla Microsoft Office 365) geçirmesi gerektiğinde de yardımcı oldu.

Bu blog makalesi, Indianapolis Uluslararası Havalimanı’nın on yıldan fazla bir süredir MailStore Sunucusuna neden güvendiğini ve müşterinin e-posta arşivleme çözümünden nasıl yararlanmaya devam ettiğini gösteriyor. Aşağıdaki soruların yanıtlarını bulacaksınız:

MailStore Sunucusu Neden Önceki E-posta Arşivleme Çözümünü Değiştirdi?

Indianapolis Uluslararası Havaalanı, başka bir satıcının arşivleme çözümünü kullanıyordu. Ancak bu ürün hem güvenilmez hem de kullanımı zor olduğu için bir alternatif arandı. Diğer e-posta arşivleme çözümlerinin incelendiği yoğun bir değerlendirme sürecinden sonra, 2011 yılında MailStore Sunucusu e-posta arşivleme çözümünün kurulmasına karar verildi.

Belirtilen nedenler, düşük satın alma maliyeti , mütevazı sistem gereksinimleri , sezgisel kullanım ve mevcut altyapıya sorunsuz entegrasyondu . MailStore Sunucusu, test aşamasında da ikna edici bir görüntü sergiledi ve bu ultra duyarlı MailStore destek ekibi ve kapsamlı belgelerin kullanılabilirliği sayesinde tamamen sorunsuzdu .

Arşivleme Stratejisi Seçme ve Dağıtma

Yıllar içinde, Indianapolis Uluslararası Havaalanı e-posta arşivleme için çeşitli stratejik yaklaşımlar kullanmıştı . Başlangıçta posta kutusu arşivlemeyi seçtiler, birkaç yıl sonra journal arşivlemeye (journaling tutmaya) geçtiler.

Başlangıçta, posta kutusu arşivleme ile, tüm e-postalar kullanıcıların posta kutularından belirli aralıklarla ayıklanır ve ardından arşivlenirdi. Indianapolis Uluslararası Havaalanı, e-posta sunucusunun yükünü azaltmak için tüm arşivlenmiş e-postaları için silme kuralları da tanımladı. Bu, yalnızca yedekleme ve geri yükleme işlemlerinin optimize edilmesini sağlamakla kalmadı, aynı zamanda geçmişte bazı çalışanların PST dosyalarına başvurmasına neden olan posta kutusu kotalarını da ortadan kaldırdı. MailStore Sunucusunun yüklenmesi, merkezi olmayan, hataya açık PST dosyalarının merkezi arşive aktarılabileceği anlamına geliyordu. E-postalara daha sonra doğrudan arşivden erişildi.

Bu arada Indianapolis Uluslararası Havalimanı journal  arşivlemeye geçmiştir. Veri kaybını önlemek ve iş açısından kritik verilerin mevcudiyeti ve güvenliği ile ilgili yasal gerekliliklere uyulmasını sağlamak için, tüm e-postalar artık sunucuya ulaştıklarında veya sunucudan çıktıklarında doğrudan arşivleme sistemine kopyalanmaktadır.

MailStore Sunucusunun Arama İşlevini Kullanma

Ancak, posta kutusu arşivlemeden journal arşivlemeye geçiş, kullanıcıların alışılmış klasör yapılarının artık arşivle eşlenmediği anlamına geliyordu. Ancak bu, Indianapolis Uluslararası Havalimanı’ndaki kullanıcılar için bir sorun değildi, çünkü gerektiğinde arşivden belirli e-postaları almak için MailStore Sunucusunun güçlü arama işlevine güvenebilirlerdi.

Bu durumda arşive ya entegre Outlook Eklentisi , Web Erişimi işlevi ya da yüklü MailStore İstemcisi aracılığıyla erişilir . İkincisi, ilgili kullanıcının masaüstüne bağlanır ve MailStore Sunucu arşivine erişim sağlar. Şimdiye kadar, kullanıcılar dahili arşiv aramalarını çalıştırırken sorun yaşamadı.

MailStore Sunucusu ile E-postaları Microsoft 365’e Taşıma

5 yıl önce Indianapolis Uluslararası Havalimanı, Microsoft Exchange 2010’dan Microsoft 365’e geçiş yapmaya karar verdi. MailStore Sunucusu sayesinde, e-postaları taşıma işlemi büyük ölçüde basitleştirildi . Tüm posta kutularını ve önceki Microsoft Exchange 2010 ortamındaki tüm e-postaları yeni e-posta sistemine taşımak yerine, e-postalar doğrudan merkezi arşive taşındı. Bu, Microsoft 365’in geçmiş posta envanterinden yüksüz olarak kullanıma sunulabileceği anlamına geliyordu. Çalışanlar geçmiş e-postalara erişmeleri veya eski bir e-posta ekini bulmaları gerektiğinde, bunu doğrudan arşiv yoluyla yukarıda belirtilen seçenekleri kullanarak yapabilirler.

Çözüm

Indianapolis Uluslararası Havaalanı örneği, MailStore Sunucusunun uzun vadeli dağıtım için kanıtlanmış ve dayanıklı bir e-posta arşivleme sistemi olduğunu göstermektedir. Çözümün sistem gereksinimleri düşüktür, uygun maliyetlidir ve farklı senaryolarda uygulandığında güvenilirdir. Bu nedenle MailStore Sunucusu on yıldan fazla bir süredir Indianapolis Uluslararası Havalimanı’nda kullanılmaktadır. Örnek olay incelememizde , Indianapolis Uluslararası Havalimanı’nda MailStore Sunucusunun nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinecek ve e-posta arşivleme yazılımının yardımcı olabileceği görev alanlarını öğreneceksiniz.

 

Kaynak:https://www.mailstore.com/en/blog/e-mail-migration-microsoft-365-indianapolis-airport/

Yeni Makale

Microsoft 365’te Public Folder’ın (Ortak Klasör) Hatasız Arşivlenmesi

MailStore V22.1.1: Microsoft 365’te Public Folder’ın (Ortak Klasör) Hatasız Arşivlenmesi Bu an için birkaç ay …