Perşembe , 21 Ekim 2021
Ana Sayfa > MAKALELER > E-Mail listenizi neden temizlemelisiniz ?
Safetica

E-Mail listenizi neden temizlemelisiniz ?

26561496034

E-mail marketing alanına yatırım yapan biriyseniz ihtiyacınız olan şey doğru bir gönderim platformu ve yaygın data hacmidir.Bunlar ise sadece yolculuğun ilk adımlarıdır. Alıcılara yeni ve alakalı içerik göndermenin yanı sıra datanızı periyodik olarak denetlemek daha verimli bir iş çıkarmanızı sağlar.

Listenizdeki adreslerinizin bazıları her ne kadar bir zamanlar çalışıyor olsa da şu an geçersiz veya iptal edilmiş olabilir. Bir personel işten ayrılmış ve mail adresi kapatılmış olabilir. Listenize bazı adresleri yazım hatası yaparak kaydetmiş olabilirsiniz. Yinelenmiş mail adresleri olabilir. Bu ve benzeri şekilde kaydedilen ölü mail adreslerine gönderim yapmak IP itibarınızı düşüreceğinden gönderileriniz büyük ihtimal spam olarak işaretlenecektir. Ayrıca o mailler için kullandığınız gönderim kredilerinin de boşa gitmesi cabası.

Periyodik yapılacak liste temizliğinin çok önemli olmasının yanında bu işlemin 3 aylık süreler halinde tekrarlanması öneriliyor. Binlerce mail adresinin olduğu bir listede bu işlemi sizin yapmanız çok zaman tüketeceğinden dolayı liste temizleme hizmeti veren bir servis sağlayıcıdan destek almanızı öneriyoruz.

Yeni Makale

BT Yöneticileri Neden E-posta Arşivleme Konusunda Dikkat Etmeli?

E-posta Arşivleme