Perşembe , 21 Ekim 2021
Ana Sayfa > MAKALELER > Emsisoft > Emsisoft Internet Security
Safetica

Emsisoft Internet Security

ems01

Emsisoft Internet Security bilgisayarınızı virüslerden korumak ve internet güvenliğini sağlamak için kullanabileceğiniz çok işlevli bir koruma sistemidir. Kötü amaçlı yazılımları eş zamanlı olarak kontrol ederek bilgisayar güvenliğinizi maksimum seviyede korur.

Emsisoft Internet Security’ de Emsisoft Anti-Malware ve Emsisoft Online Armor Firewall programlarının ikisini bir paket içerinde bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Emsisoft Internet Security firewall ve antivirüs özelliklerini birlikte sunan bir programdır, internet bağlantılarınızı (bilgisayarınızdaki gelen – giden bağlantılar) kontrol ederek bilgisayar güvenliğinizi sağlar.

ems02

Program birçok tarama seçeneğine sahiptir, bunlara örnek olarak; Akılı tarama, Hızlı tarama ve Tam tarama seçenekleri gösterilebilir.

Hızlı tarama modu: Aktif uygulamalar ve malware izinlerini denetler

Akıllı tarama modu: Programın daha önceden Malware uygulamaları için önceden bildiği yerleri taramasını sağlar.

Tam tarama modu: Bilgisayara bağlı olan tüm diskler ve dosyalar taranır.

Kendin Tara modu: Bu tarama seçeneğinde kullanıcının kendi bilgisayarından seçeceği klasör ve dosyalar taranır.

ems03

Emsisoft Internet Security kendi içinde bir güvenlik duvarına sahiptir, çeşitli kurallar oluşturarak Tcp/Udp trafiğinizdeki olayları izleyebilir, bu kurallar üzerinde izinler ve yasaklamalar tanımlayabilirsiniz.

ems04

Karantina modu ile istenmeyen dosyaları karantinaya alır ve etkisiz bir biçimde arşivler, eğer karantinaya alınmış bir dosyanın gerçekten zararsız olduğunu düşünüyorsanız buradan geri yükleme yaparak güvenli programlar listesine ekleyebilirsiniz.

ems05

Emsisoft Internet Security ödüllü virüs tarama modülü ve anti-keylogger gibi özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Gezinme koruması modunda ise “Phishing” yöntemi kullanarak banka hesaplarınıza ulaşmak isteyen kötü niyetli internet siteleri tesbit edilir.

Cookie koruması ile (Cookie; web sitelerinde dolaşırken bilgilerinizin ve şifrelerinizin kaydedildiği dosyalar), kişisel bilgilerinizin başkalarının eline geçmemesi sağlanır.

Uygulama kuralları oluşturarak, istediğiniz uygulamaları işaretleyebilir ve program tarafından hiç taranmadan kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Emsisoft Internet Security gerekli Smtp ayarları yapıldığı takdirde mail sunucunuz üzerinden malware, virüs ve diğer tehditlerini size anlık olarak e-mail ile bildirir.

Bu menüde dosya koruması etkinleşmiş olarak gelmektedir, tarama seviyenizi bilgisayarınızın performansına göre hızlı-dengeli-kapsamlı olarak seçebilirsiniz.

Program güncellemelerinizi lisans tarihinizin geçerliliği süresince yapabilirsiniz, program güncellemelerini kendi internet sunucularından alıp otomatik güncelleyerek gerçekleştirir.

Programın bir diğer özelliği kullanıcı ve diğer bir uygulama tarafından kapatılmasını önleyen captcha sistemidir, kullanıcı programı kapamaya çalışırsa kullanıcıdan bir doğrulama kodu ister ve istem dışı kapatılmayı engeller.

ems06

Davranış engelleyici bölümünde bilgisayardaki hareketleri izleyeceğiniz seçenekler bulunmaktadır, yukarıda listede görünen birçok davranış biçimi işaretlidir.

Program bu seçenekler üzerinde hareket görmesi halinde size bilgi verir.

Şüpheli mod etkinleştirilirse, izlenen davranışlara ilave olarak programın diğer şüpheli uygulamalar üzerinde tepki vermesi sağlanır.

Yeni Makale

Emsisoft Emergency Kit 10 – Şimdi Hazır…

“Hızlı, taşınabilir, bedava malware temizleme aracı” Emsisoft Emergency Kit sürüm 10 nihayet çıktı, Kötü amaçlı …