Pazar , 3 Temmuz 2022
Ana Sayfa > MAKALELER > Backupassist > BackupAssist, dikkatli veri işleme göz önünde bulundurularak nasıl tasarlanmıştır?
Safetica

BackupAssist, dikkatli veri işleme göz önünde bulundurularak nasıl tasarlanmıştır?

Verileriniz,  verilerinizdir  .  Bu, nasıl iş yaptığımızın temel ilkelerinden biridir.

BackupAssist , dikkatli veri işlemeye yardımcı olmak için aşağıdaki özellikleri sağlar.

Mahremiyet
 • Şirketimiz yedek verilerinizi tutmaz – siz tutarsınız
 • Yedek verilerinizi almamızın bir yolu yok
 • Veri hırsızlığı endişe vericiyse, yedekleme verilerinizi şifrelemeyi seçebilirsiniz.
Egemenlik
 • Genel buluta yedeklerken de dahil olmak üzere, yedekleme verilerinizi nereye koyduğunuz üzerinde %100 kontrole sahipsiniz
Ulaşılabilirlik
 • Birden çok farklı açık (tescilli olmayan) yedekleme depolama biçimi arasından seçim yapın
 • Veri geri yükleme SONSUZA KADAR ücretsizdir ve BackupAssist Classic veya 3. taraf araçlarla gerçekleştirilebilir
Anonimlik
 • Yedekleme raporu meta verileri, e-posta raporları göndermek için kendi SMTP sunucunuzu çalıştırarak şirketimizden gizlenebilir.
 • Yedekleme raporu ve CryptoSafeGuard bildirimleri isteğe bağlıdır

Şimdi yukarıda listelenen yönlerin her birini detaylandıracağız.

Not: Arka plan bağlamıyla ilgileniyorsanız -  neden bu yaklaşımları  kullanıyoruz – o zaman lütfen  tamamlayıcı makalemize bakın.

Mahremiyet

BackupAssist , yedekleme verilerinizi nerede depolayacağınıza karar verebileceğiniz “kendi depolama alanınızı seçin” yaklaşımına sahiptir. Yerel bir disk, ağ paylaşımı ve hatta bant gibi özel seçenekler seçebilirsiniz.

Kendi verilerinizi barındırdığınız için, bunlara kimin erişebileceğini siz kontrol edersiniz. BackupAssist’in verilerinize erişmesinin hiçbir yolu yoktur.

Bulut yedeklemeleri için, yedekleme verilerinizin tam olarak hangi bölgede bulunmasını istediğinizi seçerek, ilgili yasal düzenleme ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamanıza yardımcı olur.

Bir güvenlik önlemi olarak, ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli yöntemler kullanarak yedeklerinizi şifrelemeyi de seçebilirsiniz. Şifreleme özelliğinin kullanılması, temel depolamanızın güvenlik ihlalinin herhangi bir veri sızdırmayacağı anlamına gelir.

Bulut yedeklemeleri, hem veriler bulutta dururken hem de yüklenirken hareket halindeyken gizliliği sağlamak için istemci tarafında HER ZAMAN şifrelenir. BackupAssist’in bulut yedeklemeleri Sıfır Bilgi Şifrelemesi kullanır, yani parolayı yalnızca siz bilebilirsiniz ve verilere erişmenin başka bir yolu yoktur.

Egemenlik

“Kendi depolama alanınızı seçin” yaklaşımının mantıksal akışı, verilerin coğrafi konumunu kontrol edebilmenizdir. Özellikle bulut yedeklemeleriniz, bulut depolama sağlayıcınızdan seçtiğiniz bölge(ler)dedir ve BackupAssist ile sınırlı değildir.

Ulaşılabilirlik

Bir yedekleme çözümü seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir nokta şudur: Bir yedeğiniz varsa, verilere erişmek ve bunları geri yüklemek ne kadar kolay?

BackupAssist Classic, bu sorunu çözmek için tasarlanmıştır.

Tescilli olmayan çeşitli yedekleme biçimleri kullanan birden çok farklı yedekleme yöntemi arasından seçim yapabilirsiniz.

Ayrıca verileriniz sonsuza kadar sizindir ve BackupAssist  (deneme aşamasında veya lisanslı) veya bir dizi farklı Microsoft ve 3.parti aracını kullanarak ücretsiz olarak geri yükleyebilirsiniz.

Sistem Koruma yedekleri (Sanal Sabit Disk – VHD/VHDX formatı):

 •  VHD/VHDX dosyalarından bilgi açmak ve çıkarmak için  Microsoft ve 3.parti araçlar mevcuttur.
 • Bir Veri Kapsayıcısını kullanmak üzere ayarlandığında, kapsayıcının tamamını tüm yedekleme geçmişinizle birlikte başka bir konuma kopyalayabilir veya arşivleyebilirsiniz.

Dosya Koruma yedekleri (doğrudan yedekleme deposuna kopyalanan dosyalar):

 • Yedeklemeler, Windows Dosya Gezgini kullanılarak yedekleme dosyalarına erişilerek doğrudan geri yüklenebilir.
 • Yedeklerinizin bir kopyasını alabilir ve ayrı olarak arşivleyebilirsiniz.

Dosya Arşivleme (ZIP):

 •  ZIP dosyalarından bilgi açmak ve çıkarmak için  çok sayıda 3. parti araçlar mevcuttur.
 • Yedeklerinizin bir kopyasını alabilir ve ayrı olarak arşivleyebilirsiniz.

Bulut yedeklemeleri özel bir biçimdedir, ancak bunlara sonsuza kadar ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Geri yüklemek için BackupAssist aboneliğine ihtiyacınız olmayacak.

Anonimlik

Yedekleme raporu, sunucu ve kullanıcı bilgilerini tanımlayabilen bazı meta veriler içerir.

İsteğe bağlı olarak iş raporunu e-postayla göndermeyi seçerken bilgi sızıntısından endişe ediyorsanız, raporlara başka kimsenin erişmemesini sağlamak için kendi SMTP sunucunuzu kullanmayı seçebilirsiniz.

Benzer şekilde, CryptoSafeGuard kullanırken, anonimlik çok önemliyse, SMS bildirim özelliği isteğe bağlıdır.

Çözüm

BackupAssist Classic, yüksek düzeyde veri gizliliği, egemenlik, erişilebilirlik ve hatta anonimlik sağlar. Verileriniz,  verilerinizdir .

 

Kaynak :https://www.backupassist.com/blog/your-data-is-your-data-how-backupassist-classic-is-designed-with-careful-data-handling-in-mind

Yeni Makale

Microsoft 365’te Public Folder’ın (Ortak Klasör) Hatasız Arşivlenmesi

MailStore V22.1.1: Microsoft 365’te Public Folder’ın (Ortak Klasör) Hatasız Arşivlenmesi Bu an için birkaç ay …