Cuma , 23 Şubat 2024
Ana Sayfa > MAKALELER > Backupassist > BackupAssist CryptoSafeGuard Özelliği
Safetica

BackupAssist CryptoSafeGuard Özelliği

 

CryptoSafeGuard’ı Çalıştırmak

Her yedekleme işin ilk CryptoSafeGuard taraması, yedeklenecek olan veri miktarına bağlı olacak şekilde zaman alır. Sonrasında, CryptoSafeGuard taramaları çok daha az sürede tamamlanarak yedekleme işlerinin çalışma zamanlarına en az etkiyi yapar. İlk tarama ayrıca gözden geçirilecek ve güvenilir listeye alınacak dosya miktarını da algılayabilir.

Not: BackupCare aboneliği yenilenmiş ise lisanslama sunucusunun CSG’yi BackupAssist kurulumunu için kullanılabilir hale getirebilmesi adına BackupAssist kurulumunun çevrimiçi olması gerekmektedir.

CyrptoSafeGuard Uyarıları

Herhangi bir yedekleme işinin CryptoSafeGuard taraması fidye yazılımının varlığı kanısına varırsa İzleme arayüzünde işin yanında bir uyarı gösterilecek BackupAssist arayüzünün en tepesinde kırmızı bir flama görünecektir. Eğer e-mail ve SMS bildirimleri yapılandırılmışsa, bu yollarla da gerekli bildirimler yapılacaktır. BackupAssist’in uyarı flaması tıklanabilir olup CryptoSafeGuard ile ilgili belgelere ulaşılabilen bir yardım bağlantısına sahiptir.

CryptoSafeGuard uyarısını yanıtlamak

Olası bir fidye yazılımı bulaşması algılandığında, CryptoSafeGuard uyarısı çözümlenene kadar tüm yedekleme işleri bloke edilecektir. Eğer kullanıcı fidye yazılımının farkında değilse, BackupAssist IT sistem yöneticilerini şüpheli dosyaların gözden geçirilmesine olanak sağlayacaktır. Güvenli dosyalar güvenilir listeye alınabilmektedir.

Güvenilir liste yönetimi

Güvenilir listeye alarak CyrptoSafeGuard uyarısına yanıt verildiyse, CryptoSafeGuard penceresindeki Güvenilir Liste Yönetimi kısmından güvenilir liste gözden geçirilip düzenlenebilir. Ayrıca uyarı olmaksızın dosyalar güvenilir listeye alınabilmektedir ancak tavsiye edilen güvenilir listeleme kararları için uyarı listesi kullanılmasıdır.

Hyper-V ve SQL sınırlandırmaları

CryptoSafeGuard, yerel olarak desteklenen dosya sistemlerini ve basit bölümlendirilmiş disk birimlerini kullanan Windows Server 2012 ve üzerinde barındırılan Hyper-V konuklarını tarar. SQL Koruma işleri CyrptoSafeGuard algılamasıyla çalışmaz.

Yeni Makale

Bilgi Güvenliği Risk Analizi İle İş Sürekliliğini Koruma

Siber saldırıların sıklığı ve yoğunluğu, nihayetinde hükümetler tarafından medyada ve kamuoyunda geniş çapta kabul görüyor. Bireyler, …