Salı , 19 Ekim 2021
Ana Sayfa > MAKALELER > Şirketinizde Neler Olup Bitiyor?
Safetica

Şirketinizde Neler Olup Bitiyor?

Şirket yöneticileri artık çalışanlarını klasik yöntemler ile değil elektronik ortamda takip etmeyi tercih ediyorlar. Bu şekilde bir takip sistemi sayesinde çalışanların neler ile uğraştığını görüntüleyebileceğiniz gibi şirketinizin ve şirket verilerinizin güvenliğini de sağlamış olacaksınız. Tüm bunları SecureTower sayesinde kolaylıkla halledebilirsiniz. Bu tip programlar yöneticiler için gözetleme kulesi görevini görüyor.

Peki nedir bu Secure Tower? Daha genel anlamından bahsedecek olursak Network Trafik İzleme olarak da adlandırabiliriz. Aklınıza bir donanım çözümü gelmeleli. Bu tam anlamıyla bir yazılım uygulamasıdır. Sadece bazı ekstra durumlarda router gibi ek cihazlara gereksinim duyulabiliyor olsa da temel anlamda sadece yazılım şeklinde kolayca yüklenebiliyor ve de çalışabiliyor.

Network Trafik İzleme yazılımına sahip olmak istiyorsanız şirket ağınızdaki sunucu bilgisayarların işletim sistemlerinin Windows olması gerekiyor. Ancak bağlantı noktaları oluşturulduktan sonra ağa bağlı diğer bilgisayarların işletim sistemlerinin ne olduğu izleme işlemine herhangi bir etki yapmıyor. Sadece serverların işletim sistemlerinin Windows olması yeterli.

Kullanım alanı olarak en fazla şirket ve işletmelerde yapılan posta trafiğinin kontrolü için SecureTower kullanılıyor. Şirket ağına bağlı tüm bilgisayarlardan gönderilen ya da alınan e-postalar yönetici olarak tanımlanan bilgisayar ve kullanıcı tarafından güncel olarak görüntülenebiliyor. Bu hem personelin kontrolü hem de şirkete ait verilerin ve dosyaların dışarı çıkmasını engellemek açısından şirket sahiplerinin en çok tercih sebebi oluyor.

Yeni Makale

Data Loss Prevention (DLP) Bölüm 1

Proje dokümanları, finansal bilgiler, bütçe dosyaları, rakip analizleri, personel giderleri, kamu kurumlarının önemli verileri, hatta …