Çarşamba , 27 Ekim 2021
Ana Sayfa > MAKALELER > Backupassist > BackupAssist File Replication Kullanarak Yedekleme.
Safetica

BackupAssist File Replication Kullanarak Yedekleme.

Yedeklemenin en basit haliyle başlayalım: 

Bir dosyanın A’dan B’ye kopyalanması. Sonra VSS desteği ekleyelim. Sonra bellekten yer kazanmak için tek bellek tipi ve işimizi daha hızlı halletmek için akıllı diferansiyel yedekleme ekleyelim. Sonra medya rotasyonu ile donanım desteği ve zamanlama ekleyelim.

BackupAssist Dosya Çoğaltma Motoru minimum maliyetle yedekleme ve yüzlerce günlük yedekleme geçmişi ile size tamamen yeni, esnek ve çok yönlü bir yedekleme sunar.

Küçük periyotlarla büyük çapta veri yedekleme ve tek adımda geri yükleme çünkü her yedekleme bir diferansiyel olmasına rağmen tam gibi görünür.

Güçlü, zarif, Basit, yedekleme bu olsa gerek!

Özet:

• Dosyaların tam kopyaları – tüm özellikler korunur.
• VSS desteği – açık dosyalar ve VSS uygulamaları (Exchange, SQL, SharePoint)
• Sistem durumu yedekleme ve geri yükleme
• Medya devir ve zamanlama ile kapsamlı donanım desteği.
• Disk->disk->Teyp, disk->disk->NAS veya disk->disk->İnternet yöntemleriyle birleştirilebilir.
• Tam görüntülenen yedekleme sistemi ile eski robocopy komut dosyalarını değiştirme.

Mod1: Basit veri yansıtma:

ba01

Seçtiğiniz dosyaların, klasörlerin ve uygulamaların tam kopyalarını oluşturur. Dosya sisteminiz, LOB yedekleme ve diğer verilerinizin farklı bir konuma kopyalanması için mükemmeldir.
Örneğin: Rotasyon için USB HDD kullanın (ör: 5 sürücü her gün değişsin).

Mod 2: Tarih ile Yedekleme:

ba02

Yedekleme cihazınız üzerinde her gün bir kere yansıma serisi oluşturun. Her günün yedeği tam olarak verilerinin kendi başına çalışabilen bir yansıması gibidir. Geri yükleme için yalnızca dosyalarınızı geri kopyalayın.
Ancak tek tip bellek kullanıcının göremeyeceği şekilde çalışır ve bunu her dosyanın sadece bir özgün kopyasını saklayarak yapar.

Bu da onlarca ve hatta yüzlerce faktör ile tek bir yedekleme aygıtında saklanan yedekleme geçmişi alanınızı büyük ölçüde arttırır!

Tek tip belleğe depolamanın en iyi özelliği ise şeffaf olmasıdır. Yani verilerinizi geri yüklemek için herhangi bir özel yazılıma veya makineye ihtiyaç duymazsınız. Ayrıca normal sistemdeki gibi yedekleriniz arasında da dosya araması yapabilirsiniz…

Hızlı Performans:

“yan yana” kademeli karşılaştırma teknolojisini kullanarak, yalnızca dosya sisteminiz ve yedekleme cihazı arasındaki farklı veriler kopyalanır. Yani ilk yedeklemede aygıt tüm dosyaları kopyalar daha sonrakilerde ise yalnızca değişenler kopyalanır. Bu da az bir sürede büyük çapta yedekleme yapmak için iyi bir yoldur.

Hızı ve tasarımı sayesinde, disk->disk->Teyp, disk->disk->NAS veya disk->disk->İnternet yöntemlerine de uyumludur.

ba03

VSS uygulama yedekleme ve geri yükleme:

Dosya Çoğaltma motoru VSS uygulama yedekleme ve geri yükleme için tam entegre destek içerir. Exchange Server, SQL Server, SharePoint ve Hyper-V gibi Microsoft uygulamaları, standart VSS geri yükleme yöntemleri kullanan başka VSS uygulamaları gibi tam desteklenir.

Basit bir şekilde uygulamalar listesinden yedeklemek istediğiniz VSS uygulamasını seçin. Hatta yedekleme için ayrı bileşenleri (veri tabanları, depolama grupları, vb) seçebilirsiniz. Uygulama geri yükleme BackupAssist Geri Yükleme Konsolu kullanmak kadar kolaydır: yedeklemenin içeriğine göz atın ve geri yüklemek istediğiniz uygulamaları seçin.

Sistem Durumu yedekleme ve geri yükleme:

File Replication motoru ile makinenin yerel sistem durumunu yedekleyebilirsiniz. Bir Sistem Durumu yedeği Windows sistem dizininin çoğunun yanı sıra yüklü aygıt sürücüleri ve ilgili dosyaları içerir. Bir sistem durumu Windows SBS 2008, Windows Server 2008/2012, Windows 7-8, Windows Vista ve Windows XP de dahil olmak üzere, en modern Windows işletim sistemleri üzerinde yedeklenebilir.
Herhangi bir sistem hatası ya da bozulması durumunda sistem ayarlarınızı geri yüklemek için BackupAssist Geri Yükleme Konsolunu ile Sistem Durumu yedeğinizi kullanabilirsiniz.

Medya Rotasyonu ile birleştirme:

ba04

Yedekleme cihazı değiştirme standart uygulaması ile dışarı yedekleme yaparak yedekleme cihazınızda oluşabilecek hasarlara karşı korunmuş olursunuz.

Zengin bir yedekleme geçmişi ve gelişmiş veri koruması sağlamak için tek tip belleğinizi medya rotasyonu ile birleştirin. Geniş dahili uygulama şemaları ile bu işlemler bir tıklama kadar kolay olsun!

Robocopy Değiştirme:

Ayrıca şu avantajları ile Robocopy için bir yedek olarak BackupAssist Dosya Çoğaltma Motorunu kullanabilirsiniz:
– Tam izleme, raporlama ve planlama.
– VSS desteği.
– Kolay Kullanıcı ara birimi kurulumu.
– Yedekleme geçmişi için tek tip bellek.