Salı , 19 Ekim 2021
Ana Sayfa > MAKALELER > Mailstore > Mailstore İle Hosting Firmasında Kullandığınız E-Mailleri Arşivleyin.
Safetica

Mailstore İle Hosting Firmasında Kullandığınız E-Mailleri Arşivleyin.

msdo1E-Postalarımızı Neden Arşivlemeliyiz?

Son yıllarda hızla artan e-posta trafiği ile birlikte firmalar için mail saklamanın önemi de artmıştır. Gün içinde kullanıcıların mail kutularına düşen yüzlerce önemli mail, bir de spam amaçlı gönderilen mailler ile birleşince firmalar için bunları güvenle saklamanın maliyeti de artmaktadır.

Yoğun e-posta trafiği içinde, önemli bir iletinin yanlışlıkla ya da bilerek silinmesi, maillerin saklandığı bilgisayarlara çeşitli sebeplerden ötürü ulaşılamaması, ya da şirket personelinizin işten ayrılırken posta hesabını da beraber götürmesi firmalara ek bazı maliyetler doğurmaktadır.

Maillerini farklı bir alanda güven içinde muhafaza etmek isteyen kişisel e-posta kullanıcıları ve şirketler bu hizmetten faydalanarak e-postalarının kaybedilmesi sonucu karşılaşılacak problemleri yok etmek ve maillerini güven içinde uzun yıllar saklamak istemişlerdir.

msdo2E-Postalarımızı nasıl arşivleriz?

Bu bağlamda mail arşivleme yazılımı Mailstore devreye girmektedir, stabil yapısı ve güvenilirliği ile maillerinizi yedeklemek için kullanabileceğiniz öncü bir yazılıdır.

E-mail hosting firmanızdan aldığınız e-mail servisinizin kolayca arşivlenmesi ve arşiv içinde kolay arama yapmak büyük önem teşkil eder, mailstore bu konuda gereken işlevlerin hepsini içinde barındıran komple bir çözümdür.

msdo3Mailstore E-Mail Arşivleme Yazılımı Ne yapar…

  • Mailleriniz için güvenlik sağlar.

Son yıllarda şirket maillerinin resmi evrak statüsüne kavuşması sebebiyle mailleri saklamak ileride oluşabilecek çeşitli problemlerin de önüne geçmektedir, mailstore bu aşamada en büyük yardımcınız olacak ve tüm e-mail trafiğinizi arşivleyecektir.

  • Data kaybına karşı önlem alır.

Maillerinizin yanlışlıkla ya da bilerek silinmesi sonucu verilerinizin güvenliği sağlanmaktadır.

  • Hızlı ve etkin yedekleme sağlar.

Maillerinizde bir işlem yapmanıza gerek kalmadan yedekleyen otomatik sistem sayesinde, mailerinizin bir kopyası arşivde saklanabilir

  • Mailler üzerinde tam kontrol sağlar.

Dilediğiniz zaman arşivlenen maillerinize ulaşabilir ve dilediğiniz gibi yönetebilir, arşivleriniz üzerinde arama yapabilirsiniz.

  • Veri alanınızda yer açar.

Mailstore yedek aldığı verileri % 40 sıkıştırarak yedek alır, bu yeteneği ile bilgisayarınızın disk alanından tasarruf etmenizi sağlar.

  • Firmanız için güvenlik sağlar.

Mailstore firmanızda çalışanların maillerini kontrol etmenizi kolaylaştırarak, iş yönetiminizi kolaylaştıran bir yazılımdır.

  • Aşağıda Outlook için alınmış bir yedek üzerinde arama ve istenilen eski maile ulaşma için gereken ekran gösterilmiştir.

msdo4

Bu sayede makinanıza format atmış olsanız bile Mailstore üzerinden eski maillerinize ulaşıp görüntüleyecek ve istenildiği takdirde mail kutunuza geri taşıyabileceksiniz.

Mailleriniz içinde kelime bazlı arama yaparak, aradığınız maillerinize kısa sürede ulaşabileceksiniz.

İlgili makaleler…

http://blog.fins.com.tr/08-12-2014/makaleler/mailstore-ile-arsivlediginiz-maillerinize-her-yerden-erisin

http://blog.fins.com.tr/22-11-2014/makaleler/mailstore-outlook-com-pop3-ayari-kurulumu-ve-yedekleme

http://blog.fins.com.tr/20-11-2014/makaleler/mailstore-microsoft-exchange-kullanici-yedek-almak

http://blog.fins.com.tr/12-11-2014/makaleler/mailstore/mailstore-ile-yedeklenen-outlook-pst-dosyasini-exchange-server-uzerindeki-kullaniciya-aktarmak

Yeni Makale

MailStore ile Arşivlenmiş E-Postalar içinde Arama Yapmak.

Aradığın e-postayı bulmakta sıkıntı yaşıyor musun? Hangi arama ölçütlerini kullanmanız gerektiğinden emin değil misiniz? MailStore, …